HCB Karviná
mládež
čt 16.6.2011 | Redakce

Hodnocení družstva juniorů SCM HCB OKD Karviná v soutěžním ročníku 2010/2011.

V tomto článku se můžete dočíst jak hodnotí sezónu juniorky muž nejpovolanější - Jarda Hudeček, který je šéftrenérem SCM v našem klubu. Pokud chcete vědět, co si myslí o letošní sezóně a o výkonech svého družstva, přečtěte si jeho hodnocení v tomto článku.

Družstvo juniorů SCM již třetím rokem startuje v I. lize mužů. V předcházejících ročnících obsadilo naše družstvo vždy druhé místo. Se stejným cílem jsme vstupovali i do této sezóny. Náš cíl se nám podařilo splnit, i když cesta za obhajobou byla velice komplikovaná. Ve 22 utkáních jsme získali 27 bodů a skóre 599:553. Řada hráčů, byla dlouhodobě zraněná a tak jsme v řadě případů museli do sestavy zařadit hráče z řad staršího dorostu. Stejně tak i hráči našeho družstva mužů, kteří mohou v juniorce startovat, měli podobné problémy.

Sestava se tak měnila v každém utkání. Celkem se v družstvu juniorů vystřídalo 28 hráčů!! Naše hra tak byla v řadě utkání neurovnaná a herní projev nebyl vždy na požadované úrovni. V utkáních jsme používali obranný systém 0 : 6 a 1 : 5. Chtěli jsme kvalitní a agresívní obranou nutit soupeře k chybám a z rychlých útoků střílet laciné branky. Koncepce hry našich družstev je založena právě na přechodu do rychlého útoku. Celkem jsme založili 367 RÚ a vstřelili 248 branek s 68% úspěšností střelby. Z celkového počtu dosažených branek činí 41% branek z rychlého útoku! Naši snahou je zvýšit procento branek z RÚ.

V postupném útoku jsme se snažili o rychlou, kombinační hru s cílem vytvořit prostor pro střelbu hlavně našim spojkám i hráčům na brankovišti. Bohužel úspěšnost střelby spojek byla velice nízká – 35%. Rovněž naše křídla zůstala hluboko za očekáváním. Jejich úspěšnost z tohoto prostoru byla pouze 51%!! Celková naše střelecká úspěšnost tak byla 49%. Tady máme opravdu co zlepšovat!! Oporou týmu byla výborná hra brankářů. Ti nás v řadě utkání doslova drželi nad vodou. Jejich celková úspěšnost byla 43%!! Hlavními oporami byli Lefan a Adamík.

K nejlepším střelcům patřili Chudoba 86 br., Monczka 59 br., Pindej 52br., Dudek J. 46 br., Krahulec 39 br., Vala 38 br..

Uplynulou sezónu můžeme hodnotit pozitivně. Řada mladých a talentovaných hráčů našla uplatnění i v družstvu mužů a toto je hlavní cíl a smysl naší práce. Kvalita práce trenérů se odráží i v zařazení celé řady hráčů do reprezentačních družstev. Vždyť například hráči Hanisch, Monczka, Chudoba, Adamík patří nejen k oporám našeho družstva mužů, ale rovněž k oporám reprezentace juniorů ČR 21.

V nové sezóně chceme opět hrát na předních místech tabulky. Čeká nás tedy velice těžká práce. Zapracování nových mladých hráčů a výchova pro družstvo mužů. Naši snahou je předvádět moderní, rychlou, agresívní házenou a bavit tak naše příznivce.