Liga mistrů
út 29.4.2003 | Libor Kulig

Hrálo se první finálové utkání Ligy mistrů

V něm se utkaly dva velkokuby z jihu Evropy. Španělský Portland San Antonio hostil francouzský Montpellier. S oběma kluby jsme se již v Lize mistrů utkali. A jak dopadlo první utkání?

Hrálo se na severu Španělska v Pamploně, která je domovským městem tohoto velkokubu, jehož hlavním sponzorem je místní cementárna. Francouzský mistr z Montpellier, se kterým jsme se potkali v letošním roce ve skupině si jistě věřil, že uhraje takový výsledek, který mu v odvetě za týden v Montpellier dá šanci na celkové vítězství v Lize mistrů. Byl by to jistě historický úspěch pro tento špičkový francouzský klub.

První finále se hrálo v bouřlivé atmosféře zaplněné haly v Pamploně, kde přišly tři tisícovky věrných fanoušků. V prvnímm poločase se hostům dařilo a drželi s domácími vyrovnaný stav a v poločase vedl Portland "jen" 11:9. Ve druhém poločase se však projevila větší zkušenost domácích "cementářů" a ti nakonec vyhráli 27:19. Mezi nejlepší hráče patřili na Portland Jakimovič, který dal 10 branek a za Montpellier byl najlepším hráčem Karabatič s jedenácti brankami.

Osmibrankový náskok Portlendu může být v odvetě za týden v Montpellier dostačující, ale francouzské publikum, které jsme poznali při utkání ve skupině, kdy jsme zde odehráli s Baníkem vynikající utkání s nešťastným koncem, je vynikající a jistě požene domácí házenkáře za výrazným vítězstvím a za možností stát se vítězem Ligy mistrů.