ne 25.3.2007 | Ivo Dudek

Hranice - HCB OKD Karviná 27 : 29 (16:16)

Dnes jsme odehráli další utkání nástavby extraligy v Hranicích. Postavení v tabulce a rozdíl mezi mužstvy přes dvacet bodů mohl napovídat, že to bude jednoduché utkání. Opak byl pravdou. Hraničtí hráli uvolněně a naopak naši hráči se spíše trápili.
Fotky jsou ve fotogalerii !!

Začátek utkání ještě nenaznačoval, že by se mělo hrát vyrovnaně až do posledního hvizdu rozhodčího. V 15. minutě jsme vedli 10:7. Domácí si vzali oddechový čas a ten na ně měl přímo zázračný účinek. Během následujících čtyř minut otočili stav na 11:10. Střelnici si u naší branky otevřel Bičaník, Luděk Fabián po každém svém zákroku neomylně našel nastartovaného Kolmajera a ten z brejku skóroval. Našim hráčům se naopak příliš nevedlo překonávat pozornou domácí obranu. Od stavu 11:10 v prospěch domácích skóre narůstalo pravidelně na obou stranách a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 16:16.

Nástup do druhého poločasu vyšel mnohem lépe domácím, utekli nám na 19:16 a poté dokonce na 21:17. naštěstí se rozchytal v naší brance k dobrému výkonu Tomáš Mrkva a myslím, že byl jeden ze strůjců toho, že jsme přece jen začali postupně náskok domácích smazávat. Důležité góly střelili Robert Plšek a Ondra Zdráhala a v 55. minutě jsme otočili stav na 27:26 v náš prospěch. Domácí ještě vyrovnali na 27:27, pak nám ale dvěma technickými chybami nabídli příležitost k vítězství a naši hráči ji nepohrdli.

Sestava TJ Cement Hranice : Fabián M., Fabián L., Samiec, Hradil 3, Bičaník 10, Pernička 2, Ševeček, Gřes 1, Stipek, Valášek 1, Kolmajer 8/1, Stržínek 2.

Sestava HCB OKD Karviná : Marjanovič, Mrkva, Bednařík 2, Plšek 8, Kuzo 5, Heinz, Indjič 2, Zdráhala 7/3, Šulc 3, Mrózek 1, Kružík, Kubis, Korňan 1, Rachač.

Sedmičky : 1/1 - 4/3, Vyloučení : 6 - 7. Rozhodčí : Opava, Válek. Diváci 250.