Reprezentace

JUNIOŘI POSTOUPILI NA MISTROVSTVÍ SVĚTA!

Ve třetím utkání své kvalifikační skupiny remizovali junioři s domácí Černou Horou a zajistili si tak postup na mistrovství světa!
Srdečně gratulujeme k cennému úspěchu!
Doplněno o komentář trenéra Hudečka!

Česko CZE - Černá Hora MNE 31:31 (16:15)

Komentář k utkání od trenéra Jaroslava Hudečka:V posledním utkání naši kvalifikační skupiny jsme se o postup na MS utkali s domácí Černou Horou. Byli jsme si vědomi, že nám stačí na postup i remíza. Hráčům jsme však kladli na srdce, aby šli za vítězstvím, ale povedeme-li v konci utkání o branku, ať nespěchají a neudělají zbytečnou chybu, která by nahrála soupeři. Dlouho jsme přemýšleli čím soupeře zaskočit v úvodu utkání, protože vstup do každého zápasu měli hráči Černé Hory vynikající a v podstatě již do 15.minuty bylo o výsledku rozhodnuto. Věděli jsme o síle soupeře hlavně na spojkách. Hráči Černé Hory nás výškově i váhově převyšovali. Jediným slabým místem se jevila fyzická kondice. Rozhodli jsme se proti soupeři hrát OS 2 : 4 a eliminovat spolupráci spojek. Byli jsme si dobře vědomi toho, že otevřeme prostor brankoviště kde měli domácí výborně hrajícího pivota. I přes to jsme však začali uvedeným OS. V sestavě jsme proto udělali jednu změnu. Místo Mráze nastoupil Vala, který je sehraný z klubu v Karviné se Sliwkou. Tímto tahem jsme opravdu domácí zaskočili, ale bohužel jsme nedokázali tuto výhodu zužitkovat. Získali jsme celou řadu míčů, ale selhali jsme v zakončení. Soupeř se tak neustále držel o 1 - 2 branky ve vedení. Chtěli jsme udržet vysoké herní tempo a proto jsme museli častěji střídat. Při prostřídání jsme opět měnili náš OS z 2 : 4 na 1 5 s osobní obranou na nejlepšího hráče domácích. I tato taktika se ukázala správná a soupeř začal kupit chyby. Mrkva předvedl několik skvělých zákroků a my se dostali do vedení o 2 branky. Za stavu 16 : 14 jsme získali asi 25 sekund před konce poločasu míč, ale uspěchanou a špatnou přihrávkou přímo do rukou soupeře jsme místo vedení 17 : 14 nechali trestuhodně soupeře snížit na poločasových 16 : 15.

V šatně jsme si vše vyříkali a zdůraznili, že nám v konci stačí remíza a nesmíme již takovou chybu udělat. Druhý poločas jsme začali lépe a postupně jsme si vybudovali náskok až 6 branek. Výborná obrana a vynikající Mrkva v brance úplně rozhodily našeho soupeře. V 56.minutě jsme vedli o zmíněných 6 branek a pevně jsme věřili, že nám vítězství a postup nemůže uniknout. Naši hráči se však zřejmě zalekli této vidiny a místo aby dohráli utkání v klidu, začali kupit chyb, neproměnili několik vyložených šancí, k tomu přišla série vyloučení (hráli jsme i ve 4) a postavili jsme soupeře na nohy. Vyloučen byl i náš brankář Mrkva, který se srazil při náskoku s domácím hráčem. Nikdo z nás toto vyloučení nepochopil. Hráči Černé Hory ožili a na hřišti jich najednou bylo plno. Společně s vyprodanou halou nám pak připravili doslova peklo. V samotném závěru pak domácí časoměřič zastavoval čas a natahoval tak čas pro domácí. I přes naše protesty jsme 3 sekundy před konce přišli o míč a domácí se ještě se sedmým hráčem v poli pokusili vstřelit vítězný gól. To se jim však nepodařilo a tak jsme se po infarktovém závěru radovali z postupu my. Musím dodat, že diváci našim hráčům i přes porážku ve stoje tleskali za jejich výkon. Celé utkání přenášela domácí televize."

Sestava a branky ČR: Mrkva, Bavlnka - Vala 1, Polášek 13/2, Mika 1, Sliwka 4, Číp 1, Třeštík 1, Hrstka 4, Hubáček , Šíra 1, Bečvář 2, Diviš 3, Vančo.

Konečná tabulka:

1. Česko CZE 5b (38)
2. Černá Hora 5b (28)
3. Izrael 0b (výsledek posledního utkání s BUL není znám)
4. Bulharsko 0b (výsledek posledního utkání s ISR není znám)

Sobota 11. dubna

Bulharsko BUL – Česká republika CZE 12:38 (8:18)

Druhým zápasem pokračuje kvalifikace juniorů v Černé Hoře. Začátek utkání byl vyrovnaný, když Bulhaři drželi s českým celkem krok až do 15.minuty a stavu 8:6 pro náš celek. Druhou polovinu úvodní půle pak Češi vyhráli poměrem 10:2 a v poločase vedli již o deset branek 18:8. Nakonec naši zvítězili rozdílem třídy 38:12, když se do hry zapojili všichni hráči. Zítra nás čeká rozhodující utkání s Černou Horou.

Branky ČR: Sliwka 7/4, Vančo 6, Polášek 5, Diviš 5/2, Hubáček 3, Hrstka 3/1, Mika 2, Třeštík 2, Šíra 2, Mráz 2, Bečvář 1

Pátek 10. dubna

Česko CZE
- Izrael ISR 34:22 (15:13)

Komentář k utkání od trenéra Jaroslava Hudečka: „Vstup do utkání se nám nepovedl. Obrana neměla potřebnou kvalitu a další velký problém byl s proměňováním šancí které jsme měli. Bohužel za nekvalitní obranou střídal i Mrkva dobré okamžiky ze slabými. Změnou obrany na 1:5 jsme soupeři narušili spolupráci a střelbu z prostoru spojek. Při tomto otevřeném systému se hráči dostávali do šancí z prostoru brankoviště. V naší brance však začal úřadovat Mrkva, který měl v druhém poločase 63% úspěšnost. Z řady získaných míčů jsme pak dosahovali laciných branek z rychlých útoků a svůj náskok jsme neustále zvyšovali. Zlomovým okamžikem utkání bylo výborně sehráno naše oslabení 4:6, které jsme vyhráli 2:0 a tím definitivně soupeře zlomili. K nejlepším hráčů utkání patřil Bečvář, Mika, Sliwka a ve druhé půli se k nim přidal Mrkva. V obranné činnosti zaslouží pochvalu Třeštík a Šíra. Ale poděkování samozřejmě zaslouží celý tým za bojovný výkon a dobrý první krok v kvalifikaci.“

Sestava a branky: Mrkva, Bavlnka - Hrstka 5, Polášek, Mika 1, Siwka 10/4, Číp 4, Třeštík 3, Šíra 1, Hubáček, Bečvář 8, Diviš 2, Mráz, Vančo

Vyloučení 2 – 3, sedmimetrové hody: 4/4 - 3/0