st 30.12.2009 | Martn Ruščin - Karvinský deník

Jak bude vypadat příprava na druhou část sezóny

Karviná – Házenkáři Baníku Karviná mají reprezentační přestávku. Během ní budu pracovat na tom, aby své dosavadní nepříliš důstojné postavení v tabulce vylepšili.

Reprezentační přestávka potrvá více než měsíc. V tomto termínu se totiž hraje Mistrovství Evropy mužů v házené, které proběhne v Rakousku. Naši reprezentanti mají ve skupině Francii, Maďarsko a Španělsko. Do dalších bojů postoupí první tři týmy skupiny. Z karvinských hráčů je v základní nominaci Ondřej Zdráhala, v širší pak Tomáš Mrkva, Ondřej Šulc a Roman Požárek.

Extraligu začínají karvinští házenkáři 7. února domácím utkáním s Hranicemi. Na palubovce soupeře v první polovině nejvyšší soutěže prohráli nečekaně vysoko 24:31. Odvetu vysílá ČT4.

V přípravě si svěřenci trenéra Jozefa Hantáka naplánovali sedm přátelských utkání a dva turnaje. Ten první proběhne od 15. do 17. ledna v polském Dzierzonówie, druhý pak 23. a 24. ledna na domácí palubovce v Karviné, kde se představí slovenský Hlohovec, maďarská Tatabánya a především polské Kielce, účastník Ligy mistrů.