st 20.12.2017 |

Jsme ve Final4!

V dnešní odvetě jsme přehrál domácí Brno a zaslouženě jsme opět postoupili do finového turnaje nejlepších čtyř družstev v ČP. Ten se bude hrát v Chebu ve dnech 17. a 28. ledna 2018.

Do utkání jsme vstoupili, stejně jako v posledním zápase, velmi dobře. Aktivní vysunutou obranou jsme získávali míče a z rychlých útoků z první i druhé vlny jsme snadno skórovali. V šesté minutě byl stav 1:6 v náš prospěch.

Domácí pak ale přece jen srovnali hru. My se totiž dopustili nějakých nepřesností v útoku a brněnští našli recept k překonání naší obrany. Lehkost z naší hry se tak trochu vytratila a soupeř toho využil k srovnání. V 15. minutě byl stav 7:7. Pro nás nepříjemná situace se stala ve dvacáté minutě kdy si Michal Brůna při střelbě poranil prsty ruky. Od té doby už nenastoupil. Jeho úkoly si ale rozdělili další hráči, víc hrál například Tomáš Mlotek a vývoj utkání jsme opět převzali pod kontrolu my.

Poločas byl 14:16 a hned od začátku druhé půle jsme i přesto, že jsme dokázali opět spálit pár stoprocentních šancí, dokázali náskok mírně navyšovat. Svou v posledních zápasech ztracenou střeleckou mušku našel Jan Zbránek a z rychlých útoků trestal chyby domácích v útoku. K němu se přidali i další a náskok utěšeně narůstal.

Nakonec jsme vyhráli rozdílem deseti branek a můžeme se tak těšit do Chebu na Final4 spolu s vítězi dalších čtvrfinálových utkání.