Reprezentace

Junioři nestačili na Dánsko, přesto už postoupili do další fáze ME

Česko – Dánsko 31:38 (16:20)
Čeští junioři mají za sebou čtvrté utkání na světovém šampionátu. V dnešním duelu nestačili na Dánsko, přesto by jim postup do finálové skupiny neměl utéci a mají jej ve vlastních rukou.

Nepovedené začátky poločasů odsoudily k nezdaru české házenkáře v dnešním utkání s Dánskem. Český celek se v zápase proti úřadujícím mistrům Evropy nedostal ani jednou do vedení. Katastroficky pro něj vyzněly především první desetiminutovky obou poločasů. V tom prvním se Dánové utrhli ze stavu 4:2 na devítibrankové vedení 11:2. Teprve v patnácté minutě pak naši hráči dokázali přidat třetí branku. Přesto ale v poločase nebyly vyhlídky českého týmu beznadějné, když v poločase prohrával 16:20.
Z pocitu možnosti uspět nás Dánové vyvedli hned v úvodu druhé půle, kdy jsme na pět jejich branek dokázali odpovědět jedním gólem a prohrávali rázem 17:25. Vysoké vedení si soupeř udržoval i po celý zbytek utkání a v zápase bohatém na branky nakonec zvítězit 38:31.

Na všechny týmy čekají poslední zápasy skupiny zítra odpoledne. Pokud se v dnešním zápase podaří Maroku přehrát Alžírsko, budeme již mít postup zajištěn. V opačném případě se v přímém souboji o třetí postupovou příčku utkají zítra s Alžírskem. O prvenství si to v úplně posledním zápase skupiny rozdají Dánové a Portugalci.

Průběh utkání: 1:3, 2:5, 2:11, 6:14, 12:17, 16:20 – 17:25, 21:30, 23:32, 31:38
Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka - Hrstka 3, Polášek 1, Mika, Sliwka 2/1, Diviš, Třeštík 4, Kotrč 2, Hubáček, Bečvář 4, Brykner 3, Číp 11, Šíra 1
Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 4 – 4