po 25.11.2002 | Libor Kulig

Karviná má v Lize mistrů první dva body

Po výborném výkonu porazila Karviná Moskvu a připsala si tak první vítězství ve skupině.

Karviná nastoupila ke svému třetímu utkání v letošní skupině Ligy mistrů s již uzdraveným Juříčkem, který byl vyřazen z důvodu zlomeniny záprstní kůstky na dlouhých sedm týdnů. Začátek utkání však obě družstva nezastihl v dobré střelecké mušce a Karviná svou první branku vstřelila až v páté minutě. Zaplněná hala čekala, že Karviná podobně jako v jiných důležitých utkáních poodskočí svému soupeři, ale opak byl pravdou. Moskva trpělivě držela míč a střílela jen z dobře připavených pozic. Jejich obrana ze silově dobře připravených hráčů navíc Karviné dělala značné problémy a brankář hostí Ševelev zlikvidoval několik vyložených šancí domácích, včetně tří sedmiček. A rázem bylo s toho vedení Moskvy v průběhu prvního poločasu až o čtyři branky. Karviná dokázala do poločasu stáhnou hrozivý náskok Moskvy a poločas nakonec skončil vedením hostí z Moskvy o dvě branky 13:11.

Šatna Karviné o poločase byla i za tohoto stavu docela klidná a trenér Hargaš nabádal hráče, že musí ještě více zvýšit svou útočnou sílu a pokud se podaří v obraně získat naši aktivní hrou míče po chybách hostí, je třeba využít naší velké zbraně, rychlých protiútoků a úspěch v podobě otočení skóre v náš prospěch se jistě dostaví. A ono tomu opravdu tak bylo. Již za tři minuty druhého poločasu zlikvidovala Karviná náskok Moskvy a začínalo se vlastně znovu. Za tohoto stavu si vzal trenér hostí Maximov minutový time out, ale ani ten nepomohl hostům a Karivná pokračovala v nátlakové hře. Již v průběhu prvního poločasu vystřídal v brance domácího Galiu Miloš Slabý a ten doslova zavřel branku a přiváděl střelce Moskvy do úzkých a navíc několik krásných branek padlo po jeho rychlé rozehrávce. Karviná si v průběhu druhého poločasu vypracovala až devítibrankové vedení, které si udržovala až do závěru utkání. Na hráčích bylo vidět obrovské odhodlání uhájit toto vítězství a získat tak první dva body ve skupině. Jejich nasazení bylo enormní a i když v závěru se valil na branku Moskvy jeden útok za druhým, trenér domácích házenkářů Ivan Hargaš si v závěru vybral minutový time out, ne snad ani pro to, že by potřeboval hráčům sdělit některé důležité herní pokyny, ale i proto, aby hráčům umožnil aspoň na chvíli při tomto time outu nabrat síly, které v tomto náročném utkání rychle ubývaly.

Karviná vyhrála nad Mosvkoiu zcela zaslouženě 35:27 a připsala si důležité vítězství ve skupině a zisk prvních dvou bodů. Postup ze skupiny je tak stále otevřenou záležitostí a bude záležet na dalším domácím utkání Karviné, které hraje již tuto neděli 1.12.2002 od 10.30 hodin, kdy se v Karviné představí tým ze země mistrů světa-Montpellier HB. Montpellier o minulém víkendu vyhrál v domácím prostředí s Ljubljanou 28:24 a vede tak skupinu C s šesti body právě před Ljubljanou, která má body čtyři. Karviná je na třetím místě se dvěmi body.

Hargaš (Karviná): Dnes to bylo rpo oko diváka jistě atraktivní utkání a atmosféra v hale tomu nasvědčovala. Nám sice trvalo déle než jsme zvyklí vnutit soupeři náš styl, ale to se nakonec podařilo v druhém poločase a vůbec není důležité, že jsme první poločas prohráli. Důležitý je onečný výsledek a ten hovoří pro nás. jsem rád, že jsme získali první dva body a postup je stále otevřenou záležitostí. Montpellier příští neděli bude jistě minimálně stejně těžkým soupeřem, ne li těžším. Věřím, že hala bude jistě opět naplněna do posledního místa, vždyť vidět družstvo ze země mistrů světa se nestává běžnou denní záležitostí.

Kušnir (Moskva): Gratuluji Karviné k vítězství které si za předvedenou hru zcela zaslouží. Naši hráči ukázali, že házenou hrát umějí, ale tlak Karviné byl v druhém poločase tak silný, že jsme dělali chyby, které Karviná dokázala trestat góly z rychlých útoků.