po 20.5.2002 | Libor Kulig

Karviná obhájila vítězství v Českém poháru

Ve finále porazila jednoznačně Frýdek-Místek a vyhrála tak potřetí v řadě Český pohár.

Finále Českého poháru bylo utkáním dvou nejlepších celků České republiky a čekalo se vyrovnané utkání dvou vyrovnaných celků, kteří i ve finále o titul mistra ČRpředváděli vrcholnou házenou srovnatelnou s předními celky v Evropě.

Jenže vše bylo trochu jinak. Karviná nastoupila k utkání s klidnými hlavami a s chutí hrát pohlednou házenou pro diváky, kdežto F.Místek byl svázán nervozitou. Utkání začalo velkým náporem Karviné a velkými technickými chybami F.Místku. V sedmé minutě to bylo 5:0, v deváté 9:2 a v sedmnácté 13:3. Vedení o deset branek ve finále asi nečekal nikdo z přítomných hráčů, funkcionářů a hlavně pak diváků. Poločas skončil jasným vedením Karviné 20:9 a po třiceti minutách bylo vlastně po zápase. Ve druhém poločase se hrálo hlavně pro radost i když ta radost z házené byla vidět pouze na hráčích Karviné. Tváře hráčů F.Místku byly plné smutku a kolikrát i údivu nad tím, co ještě dokáže Karviná produkovat po tak náročné sezóně. Divácká kulisa byla sice malá, ale i těch pár desítek diváků rádo tleskalo kombinacím Karviné. V hale bylo i několik nejvěrnějších karvinských fandů, které bylo pořádně slyšet. Ti v prvním poločase fandili a ve druhém pak zpívali oslavné chorály svým hráčům. V tichu haly bylo dost času se do textů jejich písní zaposlouchat a je pravdou, že mnohdy jejich texty byly odrazem tak úspěšné letošní sezóny.

Karviná vyhrála potřetí za sebou Český pohár a stala se tak natrvalo držitelem putovního poháru pro vítěze Českého poháru. A mohlo se začít slavit.

Hargaš (Karviná):Přijeli jsme do Brna hlavně hrát pro radost svou a pro potěšení diváků. To se nám podařilo v sobotu a hlavně pak dnes. Soupeř byl dnes odevzdaný a výsledek je pro něj ještě milosrdný.

Trtík (F.Místek): Utekl nám začátek zápasu, hráli jsme nekoncentrovaně a špatně. Chyběli nám Štefan a Adamčík. Karviná má stále chuť vyhrávat a gratuluji ji k vítězství.