st 28.8.2002 | Libor Kulig

Karviná skončila druhá

Na turnaji v italském Meranu prohráli házenkáři Karviné ve finále s maďarským Dunaferem 35:24.

Finálové utkání bylo opravdovým vyvrcholením tohoto turnaje, který měl prověřit kvalitu přípravy karvinských házenkářů před třetím ročníkem HILky. A nutno říci, že to byla prověrka velice kvalitni. Po dvou vyhraných utkáních ve skupině s domácím Meranem a se švýcarským Zurichem nás v neděli čekal velice zdatný soupeř, typický představitel maďarské házené, Dunafer Dunajvárosz.

Už při rozcvičce bylo jasné, že to bude velice těžké utkání s ohledem na soupisku Dunaferu, kde figurují tři Rusové, Litevec, Jugoslávec a hlavně pak v brance vynikající Richard Štochl ze Slovenska. Od úvodních minut bylo jasné, že maďarští házenkáři budou v utkání tahat za delší konec a výsledek v poločase byl opravdu pro mnohé velice překvapivý, ale byl opravdu skutečný. Po prvním poločase prohrávali karvinští házenkáři 20:3. Rozdíl skóre rozhodně nebyl obrazem hry, ale maďarům se dařilo úplně všechno a naopak našim vůbec nic. V poločase trenér Hargaš změnil celou koncepci a taktiku hry a druhý poločas byl naopak příjemným překvapením pro nás i pro diváky v hale. Dokázali jsme rychle začít korigovat výsledek a po poločasovém vítězství o šest branek jsme "upravili" výsledek na konečných 35:24 pro Dunafer.

Bylo moc velkým přínosem, že jsme v přípravě narazili na tak kvalitního soupeře, což nám v těžkých utkáních může hodně pomoci.

Na zpáteční cestě jsme v pondělí sehráli další přípravné utkání a sice v rakouském Linzi s místním klubem Erdgas, který vede český trenér Jiří Kekrt. Toto utkání jsme vyhráli 30:27.

Ve čtvrtek 29.8.2002 od 17.30 hodin sehrajeme poslední přípravné utkání před sezónou, kdy do Karviné přijede francouzský klub Ajacio.

Po utkání bude zahájen prodej permanentek na sezónu-její podzimní část. Cena je 350.-Kč a je zde sedm utkání HIL a jedno utkání Ligy mistrů. Zájemci si mohou jako již tradičně zakoupit permanentku na "své" místo.