ne 10.11.2002 | Zdroj: iDnes.cz

Karviná zahájila v Lize mistrů zle

V úvodním zápasu skupiny C prohráli házenkáři Karviné s Lublaní

První krok do Ligy mistrů se házenkářům Karviné nevyvedl podle představ. Český mistr v zápase skupiny C soutěže se slovinskou Lublaní prohrál na domácí palubovce rozdílem sedmi branek 29:36. Utkání se zlomilo po půli, kterou karviští odehráli velmi dobře. Nastolené tempo z úvodu se ovšem nepodařilo udržet a favorit postupně ovládl hru.

Karviná excelentně začala: výtečně bránila obávané spojky, po třinácti minutách vedla 11:4 a soupeř si s její dynamickou hrou vůbec nevěděl rady. Zdánlivě pohodový zápas se začal komplikovat poté, co hosté vyměnili gólmana. Místo slabého Lapajneho, který neměl jediný zásah, se mezi tyče postavil Podpečan. Chytil se a svými zákroky nalil Lublani čerstvou krev do žil.

Domácí ve vysokém tempu zákonitě nemohli vydržet. V závěru poločasu ještě vedli 16:10, ale pak sehráli tragicky vlastní přesilovku a hosté šňůrou tří branek ve vlastním oslabení snížili na 16:13. To byl začátek karvinského konce. Po změně stran Baník zmizel z palubovky. Hráčům docházely síly, a pak se naplno projevil rozdíl v kvalitě obou kádrů.

Lublaň hned při nástupu do druhého poločasu strhla vedení na svou stranu a po deseti minutách už vedla 25:21. Baník z posledních sil vykřesal jiskru naděje, čtyřmi góly v řadě ještě dokázal srovnat, ale tím definitivně skončil. Slovinci v závěru karvinskou obranu zcela rozvrátili.

"Druhý poločas, to bylo zrcadlo současné slovinské házené. Lublaň předvedla krásnou útočnou hru, které jsme nedokázali vzdorovat. Náš momentální kádr prostě není tak široký ani kvalitní jako ten soupeřův a druhý poločas to ukázal v plné nahotě," řekl karvinský trenér Ivan Hargaš. Uvedl, že pro vývoj utkání byla klíčová výměna lublaňských gólmanů. "Lapajneho jsme měli přečteného. Podpečan nás potom vychytal," dodal.