HCB Karviná
Rozhovory
po 20.12.2010 | www.idnes.cz

Karvinský veterán Farář: Za výhru se sejdeme až po Silvestru

Párkrát už ohlásil konec kariéry. Házená jej ale pořád baví a pořád ji výborně ovládá. Roman Farář tak může v 37 letech slavit další triumf – s Karvinou vyhrál v sobotu Český pohár."Je to jedna ze dvou trofejí, která se dá vyhrát v Česku. Hráli jsme doma, takže jsme chtěli vyhrát za každou cenu. Povedlo se nám to a máme z toho obrovskou radost," povídal zkušený házenkář.

Co ve finále se Zubřím rozhodlo?
Náskok, který jsme si udělali hned na začátku, byl vynikající. Pak bylo na Zubří i vidět, že když není kompletní, tak mu docházejí síly. My jsme toho využili, protože naše lavička je o něco širší.

Proto jste si mohl zahrát i v útoku, když jinak hlavně nastupujete v obraně?
Když už to bylo všechno tak krásně rozehrané, střídali jsme se různě, dělali jsme u toho i blbosti. Byli jsme si vědomi toho, že to musíme vyhrát.

Nezapochybovali jste ani v závěru, když se Zubří na chvíli ve skóre přiblížilo?
To ne. Měli jsme to pod kontrolou celý zápas. Neměli jsme proč honit se za nějakým výsledkem. Sice by bylo pěkné porazit Zubří o dvacet, ale to nebylo to hlavní. My jsme rádi, že jsme podzimní část sezony ukončili v lize na prvním místě a v poháru vítězstvím.

Oslava bude? A tréninky?
V úterý si sedneme s klukama, dáme bowling a nějaké to pivko a večeři. Ukončíme to a rozejdeme se domů. Za výhru v poháru jsme měli od trenéra slíbeno, že nám dá pokoj a sejdeme se až po Silvestru.