po 11.11.2002 | Hirovský Milan

Karvinští házenkáři drželi krok s Lublaní pouze v první půli

Domácí porážkou 29:36 se slovinským celkem Prule 67 Lublaň vstoupili házenkáři Baníku Karviná do bojů ve skupině C osmifinálové fáze Ligy mistrů.

Vítězové měli přitom hrozivý nástup do utkání. Prohrávali už o sedm gólů, ale ve druhé polovině se neuvěřitelně zvedli a českého mistra doslova smetli z palubovky.

Baník přitom do utkání vstoupil impozantně. Dvojice Radčenko - Brůna byla doslova k neudržení a favorizovaný soupeř se nestačil divit. Ve 13. minutě vedli Karvinští 11: 4 a vyprodanou halu ovládla euforie. Postupem času ale hosté zlepšili obranu a začali si více všímat právě Radčenka. Zdánlivě pohodový zápas se začal komplikovat poté, co hosté vyměnili gólmana. Místo slabého Lapajneho, který neměl jediný zásah, se mezi tyče postavil Podpečan. Chytil se a svými zákroky nalil Lublani čerstvou krev do žil. Domácí ve vysokém tempu zákonitě nemohli vydržet.

V závěru poločasu ještě vedli 16: 10, ale pak sehráli tragicky vlastní přesilovku a hosté šňůrou tří branek ve vlastním oslabení snížili na 16: 13. To byl začátek karvinského konce. Po pauze se totiž vrátil na palubovku jiný slovinský tým, kterému najednou nedělal žádný problém rychlý přechod do protiútoku ani výborné zakončení. Než se domácí nadáli, Lublaň si lehce vypracovala náskok. Baník se ale nevzdával a dokázal v 45. minutě srovnat na 25: 25, což bylo ale z jeho strany maximum. Několik chyb i neproměněné vyložené šance zapříčinily, že se hosté dostali opět do vedení, které už bez problémů uhlídali.

"Druhý poločas, to bylo zrcadlo současné slovinské házené. Lublaň předvedla krásnou útočnou hru, které jsme nedokázali vzdorovat. Náš momentální kádr prostě není tak široký ani kvalitní jako ten soupeřův a druhý poločas to ukázal v plné nahotě," řekl karvinský trenér Ivan Hargaš. Uvedl, že pro vývoj utkání byla klíčová výměna lublaňských gólmanů. "Lapajneho jsme měli přečteného. Podpečan nás potom vychytal," dodal.