HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
po 17.2.2020 | Ivo Dudek

Los čtvrtfinále Challenge Cupu bude v úterý 18.2.2020

Už dlouhých dvacet let jsme se nedostali do čtvrfinále nějakého evropského poháru. To jsme v sezoně 1999/2000 vypadli ze City Cupu těsně s německým Grosswallstadtem.

Jedním z pamětníků té doby je i Michal Brůna, pokračovatel slavného házenkářského rodu. „Tenkrát jsem v týmu začínal. Pamatuji si, že jsme v Německu sahali po postupu, ale Francouz Richardson, někdejší nejlepší hráč světa, vypíchl v posledním útoku míč Kamilu Heinzovi. Pak jsme vypadli na sedmičky,“ vzpomíná Brůna.

A po dlouhých dvaceti letech jsme opět v osudí v tak pokročilé fázi. Již zítra se v jedenáct hodin začne los. S námi jsou v osudí i tyto týmy:

HC Dukla Praha (CZE)

A.E.K. Athens HC (GRE)

Valur (ISL)

Halden Topphandball (NOR)

AHC Potaissa Turda (ROU)

CSM Bucuresti (ROU)

HC Victor (RUS)

Na rozdíl od předchozích kol nejsou týmy rozděleny do nějakých košů a není ani žádná „ochrana“ proti tomu, aby se proti sobě nepostavily dva týmy z jedné země. Klidně se tak může stát, že našim soupeřem bude Dukla Praha.

Po losu čtvrtfinále budou vylosovány i semifinálové dvojice pro postupující týmy. Takže vlastně každý bude už vědět na koho případně může narazit v semifinále.

První utkání čtvrtfinále bude o víkendu 21. – 22. března a o týden později následují odvety. Semifinále se pak bude hrát na konci dubna a začátku květny.

Losování můžete sledovat naživo yotube kanálu EHF případně facebookové stránce evropských pohárů.