út 13.5.2008 | Ivo Dudek

Máme historicky desátý tiltul pro Karvinou !

Třetí zápas finále dnes mohli házenkářští příznivci vidět v zuberské hale i v přímém přenosu České televize. Utkání, které se muselo všem líbit, bylo nesmírně dramatické a dospělo až do prodloužení. V něm byla úspěšnější Karviná a po třetím vítězství získala desátý titul.
Fotky jsou ve fotogalerii !

Gumárny Zubří – Baník OKD Karviná 28:32 po prodl. (25:25, 13:10)

Zubří bylo poslednímu a zároveň novému Mistru více jak vyrovnaným soupeřem, první a třetí zápas série ztratilo velice nešťastně. Karviná měla výhodu v širším kádru, který nastoupil do finále v plné sestavě, navíc jí zbývalo více fyzických sil, když na rozdíl od Zubří do finále postoupila v nejkratším možném čase.

1.poločas:

Za stavu 0:2 pro Karvinou nastoupili dnes oba celky ke třetímu zápasu finálové série. Zubří do něj šlo oslabeno o Kulišťáka a Čípa, naopak nastoupili uzdravení Randýsek a Martin Hrstka. První desetiminutovka patřila Karviné, která díky několika výborným zákrokům Marjanoviće vedla v 8.minutě 2:5 a tříbrankové vedení si udržovala až do poloviny první půle (5:8). Zubří pak pomohlo vyloučení Heinze a ve 22.minutě šlo brankou Štěpána Krupy do vedení 10:8. To se domácím podařilo do konce poločasu ještě o jeden gól navýšit na 13:10.

2.poločas:

Nejlepší celek základní části dokázal lépe vstoupit i do druhého poločasu, když tentokráte vystřídavší Mrkva jeho střelám nedokázal zabránit. Ve 39.minutě to bylo 18:14 pro domácí a do branky Karviné se znovu vrátil Marjanović. K útoku zavelel především výborně hrající Kuzo, který ve 41.minutě dostal hosty na rozdíl jediné branky 18:17. Těsný náskok hájilo Zubří i nadále, Karviná měla možnost srovnat stav v období mezi 19.-20.minutou, kdy byl vyloučen Říha. Povedlo se jí to chvíli před návratem zuberského pivota, kdy na 22:22 vyrovnával z rychlého útoku Heinz. V 52.minutě se hosté dokonce dostali do vedení, když z nařízeného sedmimetrového hodu skóroval Kuzo. Ten byl v zápětí v obraně při faulu na Říhu potřetí vyloučen a viděl tak červenou kartu. To již byl v brance domácích Malina, který dal svým spoluhráčům dvěma výbornými zákroky v řadě šanci odskočit na 25:23 (55.minuta).

Dramatický závěr řádné hrací doby:

Ve vyhroceném závěru dostal Pavlíček za faul dvě minuty a v zápětí za nesportovní chování uviděl červenou kartu Titkov. Zubří šlo do útoku, ale technickou chybou poslalo do protiútoku Karvinou, u které ze druhé vlny snižoval Korňan na 25:24. Stejný hráč vzápětí viděl dvouminutový trest za faul na Hrstku a drama vrcholilo při hře 5 na 4. I v dalším útoku se Zubří „zbavilo“ míče technickou chybou. Podařilo se mu ale ubránit a Mika mohl z rychlého útoku zvýšit naděje domácích. Marjanović byl ale proti, naopak na druhé straně srovnal Indjić na 25:25. Jeho srbský kolega v brance navíc minutu před koncem zlikvidoval další sedmičku Štěpána Krupy. O chvíli později se stejný kousek nepovedl ani Mrózkovi, jemuž sedmičku kryl Jakub Krupa. Dvacet sekund měli pak domácí na to, aby dosáhli rozhodující branku, ale již po několika vteřinách ztratili míč špatnou přihrávkou. Karviná se pak dostala jen ke střele z 9m po čase a ta z rukou Šulce k rozhodující brance neměla daleko. Nakonec ale zasáhl brankář Krupa a zápas tak dospěl do prodloužení.

Prodloužení:

V prodloužení poslal trenér Hargaš do hry odpočatého Kichnera. Jeho svěřenci však hned v úvodu předvedli ojedinělou chybu, špatně rozehráli 9m hod a z rychlého protiútoku je za to potrestal Pavlíček brankou na 25:26. Stejný hráč byl hrdinou dalšího karvinského útoku a v pasivitě zvýšil na 25:27. Zubří již na zvrat nemělo morální síly a svoje branky přidalo až za rozhodnutého stavu 25:31. Nakonec Karviná zvítězila rozdílem čtyř branek 28:32 a získala tak desátý titul. Ten zcela jistě patří i trenéru Kekrtovi, který v Karviné odtrénoval většinu letošní sezóny.