mládež
po 23.7.2018 | Jana Hajžmanová

Medailová žeň žákovských družstev HCB Karviná

Loňská sezóna nebyla úspěšná jen z pohledu zisku titulů mistrů ČR v kategorii mužů. Rovněž žákovské celky se činily a dělaly radost svým trenérům a vůbec celému klubu. Shrnutí pro náš web připravila trenérka paní Jana Hajžmanová.

Mladší žáci B (ročník 2006-2007, trenér Jaroslav Badura, vedoucí Libor Krawczuk)

Cílem tohoto družstva bylo získávání zkušeností. Družstvo bylo zařazeno do soutěže Moravskoslezské ligy II.třídy. Hráli ve skupině, kde převážně startují i o rok starší hráči. Přesto si družstvo si vedlo velmi dobře, zvítězilo se ziskem 28 bodů a skórem 425:292. Získalo tak zlaté medaile a pohár.  „Chci poděkovat a pochválit celé družstvo. Kluci se hodně snažili, měli dobrý kolektiv a navíc jsem rád, že jsme mohli zapojit do utkání i několik chlapců z družstva minižáků..Je to zásluha a úspěch celého kolektivu" hodnotí trenér Jaroslav Badura.

Sestava B. družstva mladších žáků plus počet vstřelených branek: Filip Nižník (1), Oliver Kukko, Petr Červenka (93), Mário Girga (78), Matyáš Schober (55), Adam Valián (53), Nicolas Chýlek (48), Ondřej Madeja (23), Tomáš Čížek (18), Pavel Černý (18), Tomáš Halas (14), Lukáš Hála (12), Sebastián Chochrun (9), Vojtěch Koch (2), Vojtěch Adamus (1) .

Mladší žáci A (ročník 2005-2006, trenéři Jaroslav Badura a Michal Brůna, vedoucí Naděžda Krawczuková)

Družstvo mladších žáků A bylo zařazeno do soutěže Moravskoslezské ligy I.třídy. V lize I.třídy mělo dost těžkou pozici. Družstvo si ale vedlo docela  dobře, skončilo na 3.místě  se ziskem 14 bodů a skórem 507:505. Získalo bronzové medaile a pohár. "Poděkovat chci celému kolektivu, všichni se snažili"  hodnotí celou sezónu trenér Jaroslav Badura.

Sestava A družstva mladších žáků plus branky: Ondřej Míra, Filip Nižník, Ondřej Siuda (114), Vojtěch Badura 83, Ondřej Krawczuk 73, Radim Krejčí (56), Filip Kraina (43),Ondřej Franek (41), Petr Červenka (32), Mário Girga (22), Jan Beňa (20), Nicolas Chýlek (12), Adam Valián (8), Matyáš Schober (3).

Starší žáci B (ročník 2004, trenér Jana Hajžmanová, asistent trenéra Soňa Ortová, vedoucí Roman Farář)

Starší žáci B, podobně jako jejich mladší kolegové, byli zařazeni do soutěže Moravskoslezské ligy II třídy do skupiny s družstvy, kde hráli o rok starší hráči, ale i se svými vrstevníky. Cílem byla příprava na vyšší soutěž v příštím ročníku a začlenění několika talentovaných  hráčů do družstva A týmu. Tento kolektiv, který již v loňské sezóně (jako mladší žáci) vedený trenérkou Soňou Ortovou, sbíral  cenná vítězství předvedl v podzimní části soutěže, že je v něm budoucnost. Družstvo i když prohrálo dvě utkání,  vyhrálo podzimní část soutěže.  I v jarní části bylo družstvo neporaženo a Moravskoslezskou ligu II.třídy s přehledem vyhrálo se ziskem 36 bodů a skórem 595:378. Získalo tak také zlaté medaile a pohár. „Musím hráče pochválit za bojovnost, tréninkovou morálku a  pracovitost“  hodnotí své svěřence trenérka  Jana Hajžmanová

Sestava B družstva st. žáku plus branky:  Matěj Brychlec, Vojtěch Kožušník, Tomáš Koch, Šimon Klus (119), Tomáš Müller (93), Jakub Kubisa (80), Karel Górecki (53), Jan Górecki (47), Daniel Wrobel (45), Marek Waschek (29), Filip Gašpár (22), Tobiáš Chvalina (9), Tomáš Čížek (8), Kristián Heinz (6), Vladimír Čáblik (6), Domink Steklý (3), Vojtěch Rusz (2).

Starší žáci A (ročník 2003 - trenér Jana Hajžmanová, vedoucí Libor Hanisch a Daniel Pružinský)

Cílem družstva bylo  postoupit  do celostátní soutěže zvané Žákovská liga.  Z prvního místa podzimní části soutěže Moravskoslezské ligy byl postup přímý, další místa dávala možnost vybojovat si Žákovskou ligu v regionální kvalifikaci. Družstvo bylo úspěšné, v podzimní části soutěže obsadilo 1.příčku v tabulce a tím si také zajistilo postup do Žákovské ligy 2017-18. Odvetná jarní část soutěže bylo pro družstvo také úspěšná a celkem Moravskoslezskou ligu vyhrálo s 38 body a skórem 691:344. Stejně jako jejich kolegové  získalo zlaté medaile, pohár a titul Přeborník Moravskoslezského kraje. “Je to velmi dobrá parta kluků, byla radost s nimi pracovat“ hodnotí trenérka Jana Hajžmanová.

Sestava A družstva starších žáků plus branky:  Matěj Brychlec, Petr Újezdský, Vojtěch Kožušník, Adam Miroš (151), Jakub Chochrun (115), Vojtěch Dráb (97), Marek Sekáč (81), Jiří Pospíšil (66), Kristián Galia (47), Michal Folwarczný (35), Ondřej Kubica (34),  Šimon Klus (25), Tomáš Müller (22), Jakub Kubisa (11), Kristián Heinz (4), Filip Gašpár (3).

Žákovská liga 2017-18 a přebor ČR

Prvním místem v podzimní části soutěže MSL si zajistilo družstvo starších žáků účast v celostátní nejvyšší soutěži pod názvem Žákovská liga, kterou  hraje maximálně 25 družstev. Soutěž má šest kol a hraje se turnajovým způsobem každý s každým . Starší žáci, letos ovládli Žákovskou ligu a tím získali titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY  2017/2018. A poslední kolo se hrálo symbolicky v Plzni ve stejném víkendu, ve kterém získali tamtéž titul i muži. Celkově hráči odehráli v Žákovské lize 24 utkání. Z toho bylo 23 vítězných a jen jedno utkání  prohráli. Získali jsme 46 bodů a soutěž jsme vyhráli s impozantním skóre 617:340!! „Poděkování patří celému kolektivu, přeji klukům hodně sportovních úspěchů ve vyšší kategorii. V družstvu je hodně šikovných hráčů, budu jim všem držet palce“ hovoří Jana Hajžmanová.

O tento cenný úspěch se přičinili:

Brankáři: Matěj Brychlec, Petr  Újezdský, Vojtěch Kožušník

Hráči:  Tomáš Müller (33), Michal Folwarczný (32), Jakub Chochrun (96), Jiří Pospíšil (78), Marek Sekáč (68), Adam Miroš (110), Vojtěch Dráb (66), Kristián Galia (34), Ondřej Kubica (46), Šimon Klus (17), Jakub Kubisa (11).

Závěrem bych chtěla touto cestou poděkovat všem trenérům a vedoucím družstev za výbornou a obětavou práci v klubu při výchově mladých hráčů. Zároveň poděkování patří všem učitelům a vedení ZŠ Slovenská Karviná za výbornou  spolupráci  při vzdělávaní našich žákovských házenkářů. Byla to velmi úspěšná sezóna, žákovská družstva celkem získala ve svých svazových soutěžích 4 zlaté a 1 bronzovou medaili.