HCB Karviná
Rozhovory
čt 21.4.2022 | Redakce

Michal Brůna před semifinálovou sérií: „Jsme favorité a budeme to chtít potvrdit.˝

Semifinále play-off se nezadržitelně blíží. V minulém rozhovoru nám řekl své postřehy před soubojem s Duklou Vojta Patzel. A teď je čas abychom se zeptali i trenéra Brůny na to, co lze od semifinálové série čekat.

Pane trenéra, co říkáte na dosavadní působení Dukly v této sezóně?

Dukla se na začátku sezóny rozjížděla pomaleji, ale nakonec se propracovala až na výborné čtvrté místo po základní části. Svou narůstající formu potvrdila i ve čtvrtfinále, kde si přehledem poradila s Lovosicemi.

Vidíte v kádru soupeře nějaké osobnosti, které táhnou její hru?

Kádr mají složený opravdu dobře z mladých talentovaných hráčů, jako jsou bratři Březinové, Rakouský nebo Krušberský a ti se dobře doplňují s velmi zkušenými hráči, jako je nejlepší brankář ligy Petržala nebo spojky Šůstek, Sviták, Hlinka a křídlo Blecha.

Určitě už se s hráči chystáte na hru celého týmu Dukly. Kde vidíte její největší přednosti.

Dukla se snaží hrát velmi rychle dopředu, kde Sviták s velmi dobrými rozhodovacími schopnostmi řídí hru a má spousty asistencí. Šůstek na pravé spojce zažívá také velmi dobrou sezónu a s Březinou jsou schopni ohrozit branku i z větší vzdálenosti. My se připravujeme na otevřenou obranu Dukly 1:5, 2:4 až 3:3 a na to, že Dukla může vytasit osobní bránění Patzla, čímž nás trochu v minulém play-off zaskočil trenér Tonar se Zubřím.

Jsme však favorité, a to budeme chtít potvrdit v neděli na domácí palubovce v 17 h.