mládež
po 14.5.2007 | Ivo Dudek

Mladší dorost a juniorka hráli ve Velké Bystřici

Oba týmy shodně potvrdily svou roli favoritů a s přehledem ve svých utkáních zvítězily. Ml. dorost 32:17 a SCMka pak 28:16.

Mladší dorost : Již po nástupu si naši hráči vypracovali náskok a nedali soupeři žádnou šanci. O poločasu se šlo do šaten za stavu 4:16 v náš prospěch. V druhé půli i díky prostřídaní soupeř částečně korigoval na konečných 17:32. Družstvo mladších dorostenců bere již tyto zápasy jako přípravu na přebory České Republiky, které se budou konat 2.-3.6.2007 v Třeboni. Zúčastní se jich spolu s týmy Zubří, Třeboně a Jičína. Věříme, že formu a výsledku z dlouhodobé části potvrdí dorostenci i na přeborech.

Sestava HCB OKD ml. dorost : Adamík, Butshek, Pindej 1, Pecka 1, Seriš 2, Monczka 10/2, Hanisch 1, Csöllei 6, Dudek, Chudoba 4/1, Dolák 2, Kuchař 3, Chrenko 2.

HCB OKD SCM : Hrálo se v pro nás nezvyklém prostředí - zastřešeném venkovním hřišti s nedokončeným obvodovým zdivem. , které však nemělo vliv na kvalitu utkání. Pravdou je že pomalejší povrch vyhovoval více domácím, kteří s námi drželi po celý první poločas krok (8:12) I díky výbornému výkonu svého brankáře. Ve druhém poločase jsme zpřesnili hru a vynikajícími zákroky Lefana v brance po kterých jsme dávali laciné branky z rychlých protiútoků jsme vyhráli 28:16. Toto vítězství nám zajistilo již kolo před koncem celkové prvenství v tabulce. Bohužel zřejmě nadarmo, protože kýžený postup do první ligy bude zřejmě opět zamítnut. I přes teto fakt je třeba hráčům poděkovat, že ke každému utkání přistoupili zodpovědně a hráli s plným nasazením. Věřme, že řadu z nich uvidíme v družstvu mužů, stejně jako současné dorostence Mrkvu a Kružíka, kteří jž ve stejném věku bojují o mistra extraligy v kategorii mužů. Přejeme jim hodně zdraví a sportovních úspěchů.

Sestava HCB OKD SCM : Lefan, Shejbal, Kavka 1, Weglorz 2, Galuzka t. 2, Vala 3, Floksa 5, Diviš 6/3, Vančo 1, Tománek, Sliwka 8/2.