po 26.9.2016 |

Mladší dorostenci v Novém Veselí podlehli

V sobotu 24. 9. 2016 zajížděli naši mladší dorostenci k dalšímu mistrovskému utkání na palubovku soupeře. Tentokrát nás čekalo velice silné a ambiciózní družstvo z Nového Veselí, které v prvním kole dokázalo zvítězit na palubovce Dukly Praha.

V jeho řadách hraje celá řada hráčů z klubu Centrum Haná a ti výraznou měrou ovlivňují kvalitu jejich výkonu. Díky možnosti vidět MU mezi Duklou a N. Veselím, jsme se mohli připravit na veškeré možné varianty soupeře.

Od první minuty bylo utkání velice kvalitní a my se drželi ve vedení o 2 - 3 branky. Bohužel jsme nedokázali odskočit na větší brankový rozdíl, který by domácí určitě znervóznil. Vypracovali jsme si celou řadu šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. K tomu se přidaly nějaké technické chyby a chyby v obraně a naopak soupeř se dostal do vedení o 2 branky. Poločas ta skončil 18 : 16 ve prospěch domácích. Druhý poločas byl rovněž nesmírně vyrovnaný, ale domácí si neustále udržovali 2 - 3 brankové vedení. V 15 minutě jsme měli možnost výhody hry 6 : 5, ale hloupým faulem v obraně jsme o tuto výhodu přišli.

Domácí pak dokonale využili naši střelecké neschopnosti (od 17 minuty do 29 minuty jsme dali pouze 1 branku!). Zkoušeli jsme všechno možné, abychom srovnali s domácími krok. Hráli jsme v 7 hráčích, při vyloučení jsme opět hráli bez brankáře, ale zahazovali jsme jednu šanci za druhou. Bohužel po celý druhý poločas nám nepomohli ani brankáři, kteří měli pouze 22% úspěšnost, proti 55% úspěšnosti domácích. Pozitivem je že jsme si dokázali vytvořit neskutečný počet šancí, ale bez úspěchu a tak výsledek vzhledem k naši předvedené hře je pro nás velice krutý. Porážka o 10 branek bolí a mrzí, ale takový je sport.

Pevně věřím, že si hráči vezmou z tohoto utkání poučení a vyvarují se zbytečných chyb a zlepší střeleckou úspěšnost, stejně jako naši brankáři. Jen týmový výkon po celých 60 minut, nás přivede k vítězství. Možnost dokázat svou herní kvalitu, budou mít hráči již tuto neděli proti silnému družstvu z Jičína.