HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
ne 7.8.2022 | MSKhandball.cz

Nabídka Karviné? Nevěděl jsem, jestli si ze mě nedělají srandu, smál se Zdeněk Čadra

​Mistrovská Karviná půjde do nové sezony i s několika posilami. Jednou z nich je levoruký univerzál Zdeněk Čadra (34), který přišel z nedaleké Kopřivnice.

Jak se upekl váš přestup do Karviné? Kdy o vás Baník projevil zájem?

Na Velikonoční pondělí mi Michal Brůna zavolal, v úterý už jsme seděli osobně s ním a Markem Michaliskem a nastínili jsme si, jak by moje role v týmu měla vypadat. Pak už jsem se musel jen doma zeptat manželky. Ta mi rozhodnutí potvrdila a už ten samý týden v pátek jsem mluvil s Michalem, že do toho jdu. Takova šance se neodmítá.

Když jste se vracel loni do Kopřivnice, tak jste ani nepočítal s tím, že budete hrát v základní sestavě. Teď jste hráčem nejlepšího týmu v republice. Co to pro vás znamená?

Ano, šel jsem do Kopřivnice s tím, že pomůžu, kde bude potřeba a moje herní vytížení nebude moc velké. Ale dostával jsem čím dál větší prostor na spojce a měl jsem vedle sebe kluky, kteří mi šance připravovali, tak jsem toho využil a protlačil jsem se do základu. Je to pro mě velké posunutí vpřed. Nevím, co je pro hráče větší odměna za předešlou sezonu, než angažmá v mistrovském týmu

Bylo pro vás velkým překvapením, když vás Karviná oslovila? Váhal jste nad nabídkou dlouho?

No chvilku jsem přemýšlel, jestli si že mě nedělají srandu. Přeci jen, už mi není 20. Jak jsem řekl, vše se domluvilo během pěti dnů.

Vaší výhodou je, že můžete hrát jak na spojce, tak na křídle. Kde s vámi počítají v Karviné?

Na spojce i na křídle, tam, kde bude potřeba.

V Karviné po sezoně skončil Jan Sobol, berete to tak, že přicházíte jako zkušená náhrada za něj? Měl byste krýt záda Denisi Harabišovi?

No určitě nemám ani z poloviny takové zkušenosti jako Honza Sobol, maximálně ty roky. Já jsem spíše takový levoruký univerzál, takže když Denis bude potřebovat vydechnout, půjdu místo něj na křídlo. A na spojce bychom se měli taky točit s dalšími kluky.

Vám loňská sezona vyšla na výbornou. Cítil jste se hodně dobře?

Ano, neměl jsem žádné větší zranění a herně mi to sedlo. Měl jsem na středu Marka Bukovského a Domagoje Grizelje, kteří mi to krásně chystali a já jsem už jen střílel nebo dohrával křídlo, takže jsem si to užíval.

Je vám 34 let. Je angažmá v Baníku vašim dosavadním vrcholem?

Ano, mám už nějaké stříbrné a bronzové medaile i český pohár, ale ten titul mi chybí a já ho moc chci! Proto jsem v Karviné a pevně věřím že si s kluky tu zlatou placku na konci sezony pověsíme na krk.