Tým mužů HC Baník Karviná
so 3.6.2017 | Jana Hajžmanová

Národní finále Novinářského kalamáře

Ve dnech 24 - 26.5.2017 se uskutečnil v Karviné 46.ročník Národního finále Novinářský kalamář mladších žáků a žaček. Pořadatelem byla ZŠ a MŠ Slovenská, Karviná ve spolupráci s HCB Karviná za podpory Magistrátu města Karviná.

Finále se zúčastnilo celkem 12 družstev základních škol postupujících z krajských kol. Chlapeckého finále se zúčastnila družstva ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice, ZŠ Nížkov, ZŠ Nám. Svobody Praha 6, ZŠ Zubří, ZŠ Újezd u Brna, 11. ZŠ Baarova Plzeň, FZŠ + MŠ Holečkova Olomouc a ZŠ a MŠ Slovenská Karviná.

V kategorii dívek pak ZŠ Křiby Zlín, ZŠ Starý Jičín, ZŠ Květnové povstání Praha 4 a ZŠ Ústí nad Labem – Neštěmice.

Ve čtvrtek 25.5 a v pátek 26.5.2017 bojovala všechna družstva v hale STARS. Hrálo se systémem ve skupinách každý s každým. Potom dle umístění v základní tabulce 1A:2B, 1B:2A atd. až do konečného pořadí. Celkem se v obou kategoriích odehrálo 30 utkání a soutěže se zúčastnilo cca 142 hráčů a hráček. Celým turnajem se nesla příjemná atmosféra plná sportovních zážitků, nových setkání a navázaných přátelství. Bylo úžasné sledovat žáky a žákyně jak se dokáží do hry ponořit a na chvíli opustit počítače…

Oceněná družstva dostala kromě klasických pohárů a medailí, také originál medaile a repliky starodávných kalamářů, které pro ně z keramické hlíny vyrobila p. vychovatelka Mikulenková ze školní družiny ZŠ Slovenská v Karviné. Jsou to tedy jedinečné ceny, které nikde jinde nenajdete. I další ceny jako házenkářské míče, batůžky a „kalamářská“ trička byla jistě pro hráče zajímavým oceněním. Všechna družstva byla také oceněna sladkostmi a drobnými věcnými dárky.

Samozřejmě byli vyhodnoceni i nejlepší hráči a hráčky, brankáři a brankářky, střelci a střelkyně branek. Trenéři a pedagogové zvolili v obou kategoriích ALL STARS týmy.