ne 27.4.2003 | Zdroj: iDnes.cz

Obhájci titulu jsou krok od vyřazení

Jeden zápas dělí obhájce titulu z Karviné od vyřazení v semifinálové sérii s Duklou, jehož vítěz bude usilovat o titul národního šampiona v házenkářské interlize.

Pražané v sobotu porazili Baník přesvědčivě 25:19 a úspěšně navázali na těsnou výhru o jediný gól z prvního utkání. Také ve druhém semifinále je stav 2:0, neboť Frýdek-Místek zvítězil v dramatickém utkání v Praze nad Allriskem v prodloužení 28:27. Krok od finále Východní skupiny je nejlepší slovenský celek interligy z Považské Bystrice, který i podruhé porazil Košice. Nové Zámky naopak sérii s Prešovem vyrovnaly na 1:1, výborným výkonem je podržel brankář Meluš.

Dukla, která si může vybojovat postup v úterním duelu v Karviné, se na domácím hřišti začala prosazovat od poloviny prvního poločasu důraznější hrou v obraně a díky přesnější koncovce si vytvořila do přestávky sedmibrankový náskok. Ve druhé půli Dukla výbornou obranou, kterou podpořil svým výkonem gólman Štochl, vedení bezpečně kontrolovala.

Druhý pražský zápas provázelo mnoho vyloučení. Domácím se v závěru normální hrací doby podařilo stáhnout náskok vítěze základní části interligy a v prodloužení se dokonce dostali do vedení o dvě branky. Frýdek-Místek však skóre otočil.

Výsledky - semifinále:

Dukla Praha - Baník Karviná 25:19 (15:8)

Nejvíce branek: Zemánek a Kotrč po 5, Hrubý 4, Nocar 3 - R. Vašek 7/2, T. Heinz 3, Prokopec 3/2. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 300. Stav série: 2:0.

Allrisk Praha - Frýdek-Místek 27:28 po prodl. (25:25, 11:14)

Nejvíce branek: Větrovec 7, Hladký a Brabec po 5 - Valo 9, Kovář 8, Berka 5. Rozhodčí: Podlucký, Rudinský. Sedmimetrové hody: 7/4 - 5/1. Vyloučení: 11:11. Diváci: 200. Stav série: 0:2.

Košice - Považská Bystrica 23:27 (13:15)

Nejvíce branek: Chripák 5/1, Kleis a Kolesár po 4 - Tallo 7/2, Ďurajka 6, Korňan 5. Rozhodčí: Poláček, Pešta (ČR). Sedmimetrové hody: 8/4 - 5/3. Vyloučení: 6:6. Diváci: 500. Stav série: 0:2

Nové Zámky - Tatran Prešov 36:22 (17:7)

Nejvíce branek: Galla 9/2, M. Jančo 5 - Tabačko 6, Tumidalský 5. Rozhodčí: Konečný, Ondráš. Sedmimetrové hody: 2/2 - 8/5. Vyloučení: 6:8. ČK: Fakár - Dobrovič. Diváci: 850. Stav série: 1:1.