HCB Karviná
Rozhovory
st 12.5.2021 | Ivo Dudek

Ondřej Skalický: „Už se moc těším, bude to moje první finále.“

Po celou sezónu hraje v dobré formě. Prokazuje stabilní kvalitní výkonnost a je velmi platný i v probíhajícím play off. Na svém postu levého křídla se stal v této sezóně hráčem základní sestavy a dokazuje, že důvěra trenéra Brůny je oprávněná.

Ondro, jaká vlastně byla vaše cesta do HCB?

S házenou jsem začínal v Pardubicích, kde jsem zůstal do kategorie starších žáků. V mladším dorostu jsem se už přesunul do Nového Veselí, kde jsem hrával až do mužů. Teď jsem druhou sezonu tady v Baníku.

Splnilo toto angažmá vaše očekávání?

Jednoznačně, s tím cílem, abych se herně posunul, jsem také do Karviné šel. Hráčům se tady opravdu pečlivě věnují, sám na sobě herní růst pozoruji. Už jsem byl i pozvaný na béčkový sraz nároďáku v tom posledním reprezentačním okénku, kde jsme pod vedením bratrů Kalousových normálně trénovali a pilovali signály, které se hrají v A-týmu. Výborná zkušenost, jsem za ni moc rád.

A jak jste spokojen s letošní dosavadní cestou vyřazovací částí? Obě série pro vás nebyly jednoduché.

Také jsme to čekali trochu snazší. Zubří ve čtvrtfinále ukázalo, že hrát umí a potrápilo nás. Ani semifinále s Lovosicemi ale nebylo jednoduché, tam to mělo opačný vývoj než proti Zubří, ale taky se to pomalu v každém zápase tahalo. Je vidět, že play off není lehké pro nikoho.

Semifinálovou sérii s Lovosicemi vám přerušil právě reprezentační sraz. Nebyl to problém?

Já to tak nevnímal. Bylo dobře, že jsme si jako tým odpočinuli, protože do té doby jsme jeli nonstop dva zápasy během týdne. Těžší to určitě měli hráči A týmu reprezentace, kteří absolvovali všechna tři utkání. Ti to určitě měli složité.

A teď vás ve finále čeká Plzeň. Jaký je to soupeř? Přáli jste si do finále zrovna Talent?

No, soupeře si do finále už nevybíráte, aspoň mně osobně bylo jedno, proti komu budeme hrát. Možná jsem za Plzeň radši, myslím, že na ni umíme zahrát. Dukla je nevyzpytatelnější. Plzni dělá hru hlavně zkušený Škvařil, na něj si musíme dát pozor. Má dobrou kličku, přesně střílí, dokáže uvolnit spoluhráče. Finále s Plzní se dá trochu vnímat i jako odveta za poslední prohrané finále před dvěma lety. Musíme se holt dobře připravit, ten krátký odpočinek nám pomohl. Už se na finále těším, pro mě a některé další kluky, to bude první finále v životě.