Rozhovory
pá 30.4.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník

Petrovský: Zubří už je stejně zkušené jako my

Karviná – Vrátil se na hřiště pomoci svým kamarádům v boji o zlato, ale zpočátku to nebyla žádná sláva. I tak se stal Vojtěch Petrovský (společně s Ondřejem Šulcem) nejlepším střelcem karvinského Baníku ve druhém finálovém utkání extraligy házenkářů se Zubřím (28:26).

Výsledek je těsný, bylo to těsné i na hřišti?
Nevyšel nám úvod, to asi každý viděl. Byla plná hala, museli jsme vyhrát, nervozita se na nás podepsala. Projevovalo se to především v útoku, kde nám to moc nešlo. Poločas byl 12:10 pro soupeře, takže jsme si v kabině říkali, že takhle to dál nejde.

Co bylo potřeba zlepšit?
Nejprve se uklidnit. Povzbuzovali jsme se, že to otočíme. Dát deset gólů za poločas, to je hrozně málo. Museli jsme zlepšit hlavně koncovku.

Ve druhé části jste dali téměř o polovinu více branek.
No právě. Povedl se nám vstup do druhého poločasu, Zubří ne. V tom byl hlavní rozdíl oproti naší střelecké bilanci z první půle. Tam jsme dali deset gólů za třicet minut, během pár minut druhého poločasu stejnou porci. V tom bych viděl klíč k dnešnímu vítězství. Zubří jsme odskočili a už jej nepustili zpátky.

Také se rozstřílel váš parťák na spojce Ondřej Šulc...
Jo Šulcák, ten se zdravě naštval, dal tři čtyři góly a vlastně nás nastartoval. Rychle jsme to pak otočili. Hosté si hned museli vzít oddechový čas. Po něm jsme se sice zase začali v útoku trápit, ale už jsme měli dostatečný náskok, který soupeř nesmazal.

Co v tu chvíli hrálo roli? Že by vaše větší zkušenosti?
To ani ne. Zubří už se nemůže vymlouvat na to, že bychom byli nějak extra zkušenějším mančaftem. Jsou spolu už řadu let, vědí o sobě, jsou sehraní, akorát nemají titul. Zkušení jsou stejně jako my. U nás je taky řada kluků, kteří mají zkušenosti jen ze zápasů v play off.

Vnímal jste před tímto utkáním na svou osobu nějaké tlaky?
Po prvním zápase, kdy jste nenastoupil, se říkalo, že nemohl hrát Petrovský a proto byl Baník v útoku slabý. A že v druhém duelu to s vámi bude jiné. No a viděli jste sami, že jsem nastoupil a bylo to stejné (úsměv). Žádné tlaky jsem si nepřipouštěl. Jeden hráč mužstvo nedělá.

Stav série je nyní vyrovnaný. Na čí straně bude psychická výhoda?
Já doufám, že na naší. Dneska jsme museli vyhrát, byli jsme na tom hůř než Zubří. Teď je stav 1:1 a pevně věříme, že to potřebné vítězství zvenku přivezeme už v neděli.

Máte v hlavách, že doma v Karviné se již titul neslavil dlouhých šest let?
Ale to je jedno. Samozřejmě, že pro naše fanoušky by bylo perfektní, kdybychom mohli titul oslavit doma, ale pořád je lepší vyhrát finálovou sérii 3:0 než 3:1. Ale třeba se nám to letos povede.

To ale musíte nejprve vyhrát v Zubří.
Ještě není nic hotovo, nerad bych říkal hop, dokud jsme nepřeskočili. V Zubří čekáme ještě těžší zápas než ty předchozí dva. Musíme se na něj plně koncentrovat. Soupeř cítí obrovskou šanci na titul, ale my se jej nechceme vzdát. Nejspíš budou k vidění zase hutné, neprostupné obrany. Záležet bude na tom, komu zachytá lépe gólman. V tomto směru je spoleh na našeho Ludvu (Tomáš Mrkva – pozn. aut.).