Naši soupeři
po 3.4.2006 | Hansel Radim

Play-out 2005/2006

Tento víkend sehrála mužstva z 5.-12. pozice odvetná utkání vyřazovací části o sestup. Pouze Jičín dokázal uspět na palubovce svého soupeře a zajistil si účast v bojích o 5.-8. místo. Zbývající utkání skončila výhrou domácích celků a rozhodnutí padne až ve středečních 3. zápasech.

Brno - Jičín 21:43 (12:21)

V druhém utkání skupiny o 5.-12. místo získali jičínští házenkáři rozhodující náskok už v prvním poločase. Proti Brnu zvolili vysunutou obranu 3-3, která byla pro domácí tým takřka neřešitelným oříškem. Jičín nakonec zvítězil o 22 branek a postoupil mezi nejlepší extraligovou osmičku.

Branky: Hastík a Pišťák po 4 - Kořínek 9, Šulc 8. Rozhodčí: Pešta, Poláček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 150. Konečný stav série: 0:2.

Napajedla - Hranice 23:19 (11:11)

Házenkáři Napajedel a Hranic se spolu střetnou v rozhodujícím duelu o postup do elitní extraligové osmičky. Úvod utkání vyšel lépe domácím, soupeř ale dokázal skóre otočit. V závěru zápasu však mužstvo Napajedel zlepšilo obranu i střelbu a o čtyřbrankový náskok už nepřišlo.

Nejvíce branek: Indrák 7/1, Juřena a Zetík po 4, Balůsek 4/1 - Kolmajer 5, Kovařík 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/2. Vyloučení: 7:6. ČK: Hnilička - Skřídlo. Diváci: 120. Stav série: 1:1.

Plzeň - Třeboň 22:20 (12:9)

Ve vyrovnaném utkání si bojovné domácí mužstvo udržovalo nevelký náskok, který nakonec proměnilo ve vítězství 22:20 a v prodloužení série. Plzeňští se mohli spolehnout na kanonýra Víta Kalaše, který nastřílel rovnou polovinu domácích branek.

Nejvíce branek: Kalaš 11/2, Klíma 4 - Mošovský 5/1, Kubík 4. Rozhodčí: L. Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 520. Stav série: 1:1.

Frýdek-Místek - Kopřivnice 30:26 (14:12) Domácí oplatili Kopřivnici porážku z prvního utkání a vynutili si tak rozhodující třetí zápas. Frýdek-Místek si udržoval mírný náskok hned od úvodních minut, největší podíl na jeho výhře měli střelci Petrovský a Vacula, kteří dohromady zaznamenali dvě třetiny branek svého celku.

Nejvíce branek: Petrovský 11/1, Vacula 9 - Veřmiřovský, Pěček a Hanzelka po 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/1 - 0. Vyloučení: 1:1. Diváci: 260. Stav série: 1:1.