HCB Karviná
Český pohár
út 22.3.2016 | Milan Novotný - www.extraligahazene.cz

Pohárové finále slibuje vyrovnanou bitvu. První díl uvidí ve středu Karviná

První vrchol sezony pro dva extraligové týmy je za dveřmi. Do finále Českého poháru se probojovaly celky HCB OKD Karviná a HK FCC Město Lovosice. První zápas se uskuteční ve středu 23. března v 18.00 v Karviné, odveta je na pořadu o dva dny později na Velký pátek v Lovosicích.

Severočeši jsou dvojnásobným pohárovým šampionem a vítězství v Českém poháru z loňska obhajují. Slezané cennou trofej získali dokonce šestkrát a jsou v tomto ohledu spolu s pražskou Duklou nejúspěšnějším tuzemským týmem. V Karviné se očekává vysoká návštěva, diváci jsou totiž optimisticky naladění, protože karvinští hráči Lovosice v extralize před třemi týdny porazili.

Ve dvojzápase je však situace vyrovnaná a duel nemá jasného favorita. Lovosice měly poslední extraligové kolo předehrané, takže se jeho házenkáři mohli na finále nerušeně připravovat. „Volno jsme využili k tvrdému tréninku. Od minulého pondělí jsme se věnovali činnostem, které nás ve středu a v pátek potkají. Myslím, že jsme udělali kus práce a uvidíme, jak se to projeví ve finále,“ vyprávěl trenér FCC Město Lovosice Vladimír Šuma s tím, že jeho svěřenci si oddychli jen o uplynulém víkendu.

„Nedávné střetnutí v Karviné nám nevyšlo. Na začátku jsme vedli o pět branek, ale pak se naše hra sesypala. Proto jsme se v trénincích soustředili na chyby, které vedly ke ztrátě náskoku i poklesu výkonu, ale i na očekávané momenty nadcházejícího zápasu. Nepovedené pasáže jsme si zrekapitulovali a v sobotu si v televizi prohlédli aktuální formu soupeře při prohře v Hranicích. Moc nových poznatků jsme ale neobjevili,“ uvedl kouč, jenž by měl mít už k dispozici pivota Ivo Havla, který se zranil právě v extraligovém utkání v Karviné.

Zmiňovaný zápas v Hranicích se Karvinským jako generálka na pohár nepovedl. Prohráli ho o pět gólů, ale hlavní taktikou trenéra Radka Bartošice prý bylo, aby se nikdo nezranil. „To se nám povedlo, nikdo další na marodku k Tomáši Mlotkovi a Michalovi Paululikovi nepřibyl. Trochu jsme se na pohárový vrchol sezony šetřili, ale musíme si vzít z hranické porážky určité ponaučení. Naším cílem je v domácím prostředí zahrát tak, abychom měli šanci na úspěch v odvetě,“ prohlásil karvinský kouč.

Podle pohárového pravidla mají výhodnější los „lovci“, protože budou končit na domácí palubovce. „Je to pravda, ale takhle bylo finále nalosované a musíme se s tím porvat,“ pokračoval Radek Bartošic, podle jehož mínění mohou nyní jeho svěřenci z nedávné extraligové výhry nad pohárovým rivalem čerpat. „Ten zápas něco naznačil. Studujeme ho na videu a určitě se poučíme z chyb, jichž jsme se dopustili. Zároveň se zaměříme na situace, které na Lovosice platily,“ uzavřel karvinský trenér.