čt 24.1.2013 | Redakce

Poslední přípravný zápas pro hosty

Tento týden jsme absolvovali dvě poslední přípravné utkání. V pondělí jsme jeli do Frýdku Místku k odvetě a včera jsme na domácí palubovce hostili těžkého soupeře NMC Powen Zabrze, který je momentálně na šestém místě Polské PGNiG Superligy.

SKP Frýdek Místek - HCB OKD Karviná 30:37 (21:16)

Pondělní odvetu ve Frýdku jsme sice zvládli, ale výkon nebyl zdaleka tak přesvědčivý jako v předešlém zápase na domácí palubovce. První poločas jsme dokonce prohráli 16:21. Až druhý poločas a náš zlepšený výkon v něm znamenal obrat ve vývoji skóre a naše vítězství 37:30. Vzhledem k tomu, že v utkání nědělal zápis, nemáme k dispozici statistiky.

HCB OKD Karviná - NMC Powen Zabrze 19:21 (5:16)

Včerejší utkání bylo podstatně náročnější a přineslo další naši konfrontaci s týmem Polské Superligy. Hosté nastoupili velmi koncentrovaně a zejména jejich výborná, pohyblivá a dostatečně důrazná obrana znamenala pro naše hráče téměř nepřekonatelnou překážku. To že bychom zaznamenali za poločas pouhých pět branek, snad nepamatujeme! Naštěstí opět poločas znamenal obrat ve výkonu a zlepšená hra jak v útoku tak i v obraně přinesla přece jen korekci skóre.

Pyško, Schams - Zbořil, Petrovský 1, Hardt, Drobek 5, Užek 1, Hanisch 1, Vala 4, Dudek, Pomahač, Meca O. 1, Meca R. 1, Mlotek, Krahulec 1 , Chudoba 4.

Vyloučení: 5 - 5, ČK Mokrzki, Nat (Oba Zabrze), sedmičky: 1/0 - 7/5, Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš.