Tým mužů HC Baník Karviná
so 14.8.2010 | Ivo Dudek

Postoupili jsme do semifinále turnaje GRUNDFOS CUP 2010 v Tatabányi

V dnešním utkání jsme těsně porazili 29:28 domácí tým brankou z poslední devítky a postoupili tak do semifinále. V něm se dnes od 18:30 hodin utkáme s budesligovým Lemgem. V druhém semifinále si to o postup do zítřejšího finále rozdají Chambery a Silkeborg.
Doplněno o komentář k zápasům od M.Kostelníka!

Zatím všechna utkání přinášejí velmi vyrovnané a napínavé souboje. Tento turnaj je výbornou přípravou, kde se nám podařilo a ještě podaří, sehrát zápasy s předními týmy z velmi kvalitních soutěží. Je to první ročník tohoto turnaje, který chtějí hostitelé z Tatabánye opakovat i v dalších letech.

Komentář k utkáním, který zaslal z Maďarska Martin Kostelník:

HCB OKD Karviná - Bjerringbro-Silkeborg 26:26

V zápase proti vítězi dánské ligy nám vyšel vstup do utkání, kdy jsme se ujali vedení 3:0 díky nepřesné střelbě Dánů z větší vzdálenosti a našimi kontry jsme získali potřebnou půdu pod nohama. Jak se i později ukázalo, byla to především dobrá práce obrany, která znesnadňovala střelbu Dánům z větší vzdálenosti. Dánové se dokázali prosadit pouze z prostoru pivota a využívali našich technických chyb k brejkům ze kterých lehce skórovali. V 19. minutě jsme vedli již 9:6, ale po sérii chyb se podařilo soupeři výsledek otočit na 9:10. Nepříjemností prvního poločasu, bylo odstoupení Vojty Petrovského v 10 min., který již do konce zápasu nenastoupil. Do šaten jsme nakonec odcházeli s jednobrankovým vedením 11:10. I druhém poločase, byl obrázek hry podobný, nepřesná střelba soupeře a rychlé kontry na naší straně, které soupeře srážely do kolen. Do 51. min jsme udávali tón hry a byli lepším týmem na palubovce, 25:19. Poté přišel 8 min. herní výpadek a zarputile hrající Dánové dokázali dotáhnout skóre na konečných 26:26

Sestava: Drapal, Lefan, Adamík, Hanisch, Vančo 2, Sliwka 8, Chudoba 4, Balwas, Hanták 4, Kružík 1, Mrózek 2, Petrovský 2, Požárek, Kalous 2, Pindej, Monczka, Lyzwa 1.
Vyloučení 6:4

HCB OKD Karviná – Tatabánya Carbonex KC 29:28

Pokud jsme chtěli myslet na postup ze skupiny a vzhledem k večernímu výsledku mezi Tatabányou a Silkeborgem (30:30) nezbývalo našemu týmu než porazit pořadatelský tým. Do zápasu jsme již nastoupili bez Petrovského, který si již díky zranění na tomto turnaji asi nezahraje. O to větší byla chuť a vůle, vypořádat se s jeho absencí, vidět u ostatních hráčů. Opět jsme měli díky rychlým brejkům vynikající vstup do utkání a vedení 3:0. Což zjevně zaskočilo nejen domácí hráče, ale i rozhodčí. Po celou první půli jsme se soupeřem přetahovali o jednobrankové vedení. Před koncem poločasu se nám díky nejistě hrajícímu a poměrně vyčerpanému soupeři podařilo zvýšit náskok na 13:9, o který jsme se díky nekoncentrovanosti 2 min. před koncem připravili. Poločas 13:11.
Do druhého poločasu jsme nastupovali jen se čtyřmi hráči a očekávali obrovský nápor domácího celku, který se dostavil, a v 37 min byl stav 15:15. V následné fázi zápasu se nám podařilo určovat rytmus hry a posunovat skóre v náš prospěch 19:16 , 25:23. Enormní snaha domácích (nejen hráčů) zvrátit nepříznivý výsledek znamenající poslední místo ve skupině byl očividný. Dvě minuty před koncem jsme drželi vedení 28:26, které se nám však nepodařilo udržet. A po vyloučení Hanische 30 sec. před koncem domácí tým vyrovnal na 28:28. Už se zdálo, že i třetí střetnutí naší skupiny skončí remízou, která by nás odsoudila díky skóre, k zápasu o 5-6 místo. V posledních sekundách se nám ale podařilo ještě vybojovat devítimetrový hod, který se házel již po uplynutí řádné hrací doby. K míči se postavil Krysztof Lyzwa .. a skóroval. 29:28 a první místo ve skupině!

Nyní nás čeká odpolední utkání proti TBV Lemgo, které v poledním utkání prohrálo s Chambery-Savoie 25:21

Sestava: Drapal, Lefan, Adamík, Hanisch, Vančo 4, Sliwka 2, Chudoba 1, Balwas 2, Hanták 4, Kružík 2, Mrózek 6, Požárek 2, Kalous 3, Pindej, Monczka 1, Lyzwa 2.
Vyloučení 10:6