HCB Karviná
Rozhovory
ne 17.10.2010 | Martn Ruščin - Karvinský deník

Požárek: Není to ideální

Karviná - Roman Požárek se stal nejlepším střelcem nedělního extraligového utkání mezi Karvinou a Jičínem (24:24). K vítězství svých barev však ani jeho osm gólů nestačilo.

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Nebylo to z naší strany dobré. Spálili jsme čisté tutovky a sami se připravili o výhru. Zase jsme doma ztratili body a to není vůbec ideální. Na rozdíl od jiných překvapujících výsledků ztrácíme s týmy, které se nejspíš probojují do první šestky, která si to rozdá o titul.

Je za vámi čtvrtina základní části. Jak ji vidíte?
Když se ohlédnu za našimi zápasy, mohli jsme klidně všechno vyhrát. Naše ztráty jsou těsné, porážka o gól v Zubří, teď dvě remízy s Lovosicemi i Jičínem. Tyhle body budou asi chybět, ale sezona je ještě dlouhá. Pořád je zde ještě nadstavbová část a teprve v ní se rozhodne. Snad se do té doby dáme dohromady.

Co říkáte právě na některé překvapující výsledky dlouhodobé části?
Je to dáno novým systémem, který svaz vymyslel. Jisté kluby skutečně mohou k některým pro ně ne tak důležitým zápasům přistupovat tak, že naberou síly, pošetří klíčové hráče. Podvědomě k tomu prostě nepřistoupí tak, jak by asi měly. Podle mě je to případ nedávné porážky Dukly ve Frýdku. Výsledek vlastně neřeší nic. Dukla neztratí dva body, Frýdek je nezíská, nevím co si o novém systému myslet.

Je to pro vás pobídka k podobnému přístupu? Budete také tak kalkulovat?
My určitě ne, ani si to nemůžeme dovolit. Musíme vyhrávat o hodně, aby se nám už konečně začalo dařit.

Kromě Dukly a Zubří se vám objevují další nebezpeční soupeři v boji o titul, například Plzeň nebo Hranice, co myslíte?
Ano, Hranice jsem zaregistroval, hrají opravdu výborně, vlastně jako jediní porazili vedoucí Plzeň. Ale jak jsem již řekl, sezona bude dlouhá a momentální stav se může u jakéhokoliv týmu obrátit. My budeme doufat, že půjdeme nahoru.