pá 27.7.2018 |

První přípravné utkání bylo vítězné

K prvnímu zápasu jsme pozvali opravdu těžkého soupeře. NMC Górnik Zabrze nedávno deklasoval Frýdek Místek a tak nás čekala těžká prověrka.

Na to, že se hrála příprava a pro nás to bylo dokonce první utkání nové sezóny, se začalo dost zostra. Obrany hrály s velkým nasazením a útoky to tak neměly lehké. První půle byla hodně vyrovnaná a vedení se přelívalo z jedné strany na druhou. Vzhledem k tomu, že je příprava opravdu v začátku, bylo k vidění na obou stranách i dost technických chyb. Ale to bude určitě s přibývajícími herními minutami určitě lepší. Do šatny jsme v poločase nakonec odešli o chlup spokojenější my, protože jsme vedli 11:10.

V druhé půli jsme začali praktikovat hru 7:6 v poli, se kterou jsme na konci minulé sezóny uspěli v play off. A i dnes se nám to oplatilo. I když stejnou herní variantu zkoušel i soupeř, přece jen jsme byli úspěšnější my. O našem vítězství jsme rozhodli v poslední čtvrtině, když jsme si mezi 18. a 25. minutou vytvořili rozhodující náskok 25:20.

Nejlepším střelcem utkání se stal navrátilec Radim Chudoba. Plnil to, co jsme si od něj slibovali, když jsme usilovali o to, aby se k nám do Karviné vrátil. Někteří hráči zatím do hry nezasáhli pro drobné zdravotní šrámy a není třeba riskovat nějaké zranění. Vůbec se tak na soupisce neobjevil Zbránek a do hry například nezasáhl ani Stojanovič.

Toto vítězství ale vůbec nelze přeceňovat. Jsme si vědomi, že je start přípravy a výsledek není rozhodující. Důležité je pilovat souhru týmu a co nejlépe se připravit na ostrý start extraligy.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Jsem spokojený zejména se hrou obrany. Na to, že to byl první zápas, bránili kluci fakt dobře. Samozřejmě souhra někdy ještě vázne nebo zakončení není úplně stoprocentní ale to je v prvním zápase normální.