HCB Karviná
Český pohár
út 14.3.2023 | Redakce

První vrchol sezóny je tady!

Sezona se již pomalu blíží ke svému závěru a jeden z vrcholů přijde již v polovině března! 2finále Českého poháru se po loňském úspěchu v Karlových Varech stěhuje do hlavního města, respektive do vysočanské UNYP Arény, která je známá také jako hala na Podvinném mlýně.

V moderním stánku se během jednoho večera utkají jak mužské, tak ženské týmy o titul pohárového vítěze pro ročník 2022/23. První duel začne již v 17:00, kdy se střetnou v ženském finále Slavia a Most, o dvě hodiny později pak přijde na řadu mužská házenkářská tradice posledních let, když proti sobě půjde plzeňský Talent s karvinským Baníkem. Vedle dvou zajímavých zápasů se můžete těšit i na parádní doprovodný program, v prodeji zbývá už jen posledních pár vstupenek!

Střety Plzně a Karviné jsou během posledních několika let reklamou na házenou. Od sezony 2017/18 nebylo finále play-off, ve kterém by se neutkaly jiné než tyto dva nejúspěšnější celky poslední doby. A bilanci mají vyrovnanou, v sudých letech se radoval Baník, v lichých zase Talent. Trochu něco jiného je to však v poháru. Tam se oba rivalové potkali naposledy před pěti lety. V Chebu se tehdy radovali po výhře 33:21 Západočeši.

Plzeň do finále bude vstupovat jako obhájce, když v loňském finále v Karlových Varech doslova Novému Veselí vytrhla pohár z rukou a velkolepým obratem ve druhé půli si pro sebe uzmula zlaté medaile. Cestu letošním ročníkem zahájil celek z města piva až ve čtvrtfinále po kontumačním postupu přes Vršovice. Mezi poslední osmičkou na něj čekal jako první Jičín, po výhře 35:24 šli Plzeňští na Brno, které doma v divokém utkání zlomili fakticky už v prvním poločase.

Karviná naskočila do kolotoče v osmifinále a po postupu přes Litovel se v souboji těžkých vah utkala s Lovosicemi. Výhrou o pět branek si zajistila tradiční bitvu se Zubřím, ta se však vlivem marodky na straně Valachů neodehrála a utkání bylo kontumováno. Naposledy se oba finalisté utkali 4. března v rámci 25. kola Chance Extraligy. Ani jeden tým však nehrál v plné sestavě, přesto měl Talent duel pod kontrolou a dovedl ho k výhře o 10 branek. Jak ale po zápase říkal trenér Baníku Michal Brůna: „Ve finále jde o trofej, bude to mít úplně jiný náboj.“ Na Podvinném mlýně se tak dá očekávat emotivní utkání.

Co od finálového souboje očekávají jeho přímí aktéři:

Dominik Solák, Spojka HCB Karviná: „Čeká nás Finále Českého poháru, s kým jiným než s Plzni. Očekávám opět vyrovnaný zápas, ve kterém budou rozhodovat detaily. My sice máme velmi náročný program, ale to není výmluva právě naopak. Přesně proto ty soutěže hrajeme abychom je vyhrávali. Těšíme se na tvrdý souboj, po kterém chceme zvednout pohár nad hlavu.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Plzeň má formu, její výkony v poslední době jsou velmi vyrovnané. My bereme český Pohár jako první trofej této sezóny, o kterou budeme chtít určitě zabojovat.“

V prodeji zbývá posledních pár vstupenek, které za jednotnou cenu 250 Kč zakoupíte na Ticketstreamu. Pokud nemůžete dorazit přímo na místo, přímé přenosy obou zápasů odvysílá ČT sport!

Finále Českého poháru mužů:

středa 15.3. Talent tým Plzeňského kraje - HCB Karviná (19:15, ČT sport)

Může jít o obrázek 2 lidem , people playing sports a indoor