HCB Karviná
klubové informace
út 30.5.2023 | Redakce

Reakce klubu na stanovisko Talentu Plzeň zveřejněné na jeho webových stránkách.

Dne 26.5.2023 zveřejnil Talent Plzeň na svém webu zavádějící prohlášení, které poté citovaly i některé zpravodajské weby.


Oficiální vyjádření HCB Karviná

Klub HCB Karviná zcela jednohlasně odmítá nepodložené nařčení trenéra Michala Brůny. S obsahem zpráv jsme zcela seznámení a tudíž víme, že se jedná o marné kontrování bez řádného kontextu. Uveřejnění (celé) zprávy bereme jako zásah do soukromí a můžeme jen potvrdit, že k takovému aktu se nesnížíme. Pakliže je Talent Plzeň jiného názoru, nechť koná z vlastní vůle a uveřejní onu zprávu v plném znění. Nutno podoktnout, že se vracíme dva roky zpět do historie bez jasné konotace k nynější, zcela odlišené, situaci.

Tímto stanoviskem, bychom tedy rádi zdůraznili fakt, že Michal Brůna má plnou podporu a zastoupení celého klubu HCB Karviná. Naší prioritou vždy bylo, je a bude zdraví a bezpečí našich hráčů stejně jako zachování dobrého jména klubu. Role Dominika Soláka je všeobecně známá a klíčová, tudíž zranění jeho osoby je zaručeně vlivným faktorem nadcházející hry. I kdyby účel tohoto nelogického kroku byl jiný, výsledky z onoho dne mluví za vše - zlomená klíční kost, otřes mozku a bezodkladný pobyt v nemocnici.

I přes tuto událost a nesportovní využití time-outu, před koncem již rozhodnutého zápasu, jsme si jako klub zachovali tvář a ctili fair play až do samotného konce. S potleskem a respektem jsme pogratulovali oponentovi k utržení titulu, ale posouzení celé věci a způsobu zakončení sezóny, již necháváme na divácích. Je více než očividné, že se naše herní návyky ba i otázka hrdosti zcela liší.

Odkaz na prohlášení Talentu Plzeň