Reprezentace
ne 3.7.2011 | Jaroslav Hudeček

Reprezentace dorostenců byla v Quataru

Reprezentační družstvo ČR 19 dostalo krásný dárek před ukončením činnosti v této věkové kategorii. Těsně před účastí na otevřeném ME ve Švédsku si naše družstvo pozval Qatarský svaz jako sparingpartnera. Jejich dorostenci se totiž rovněž připravují na otevřené ME.

Před odletem proběhl ve dnech 22. 6. – 25. 6. 2011 výcvikový tábor v novém krásném sportovním areálu Břve u Prahy. Hlavní náplní tréninku bylo oživení obranných i útočných systémů, přechod do rychlého útoku a kondiční trénink. Trénovali jsem 3 x denně. V sobotu 25. 6. 2011 jsme v 7.15 odletěli do Milána a až v 18.00 dalším letem jsme se přesunuli do Qatarského hlavního města Doha. Let trval 5. hodin 40 minut a tak jsem šli po malé večeři spát až o půl druhé ráno.

V pondělí jsme absolvovali pouze 1 TJ. Nechali jsme kluky po náročné cestě vyklusat a protáhnout se. V úterý jsme měli opět 1 TJ a odpoledne už nás čekalo utkání s domácím celkem.

Qatar 19 - ČR 19 33 : 29 (10:16)

Vstup do utkání se nám nepovedl a naši hráči působili unaveným dojmem. Asi v 15 minutě jsme se však dostali do herního tempa a přesto, že jsme neproměnili celou řadu šancí, poločas jsme vyhráli o 6 branek. Největší problémy s proměňováním měla naše křídla, která měla střelbu 3/15 = 20% Začátek druhého poločasu jsme opět nezachytili a dovolili domácím snížit na 2 branky. Ti se tak vrátili zpět do hry, zvýšili agresivitu, pohyb a najednou jich bylo na hřišti plno.Faktem je, že jsme hráli 2x v oslabení 6 : 4, čehož domácí dokonale využili a otočili skóre. Naši hráči již nedokázali zvrátit vývoj utkání a tak jsme zaslouženě prohráli. Hlavně v obranné činnosti 1 : 1 jsme prohrávali řadu soubojů a rovněž jsme i při OS 0 : 6 nedokázali pokrýt výborně hrajícího domácího pivota. Agresivita a nasazení neměly potřebnou úroveň. Na hráčích se zřejmě podepsala dlouhá cesta, prostředí a rovněž třífázové tréninky. I přes nečekanou porážku jsme věřili, že na soupeře máme a v dalším utkání jim porážku oplatíme.

Sestava: Machalický, Hurt; Sýkora 2, Škvařil 2, Babák 10/3, Zeman 3, Krahulec 1, Užek, Šlachta, Tonar 3, Kasal, Mlotek 4, Skopal, Poloz 4, Petrovský.

Qatar 19 - ČR 19 24 : 36 (12:17)

Do druhého utkání jsme opět nastoupili s OS 0 : 6 a s přísnou taktikou na zamezení spolupráce s pivotem. Z výborné obrany jsme pak po zisku míče přecházeli do rychlých útoků a stříleli laciné branky. Již v první půli jsme si vypracovali malý náskok, který jsme ve druhém poločase ještě zvýšili. Naši agresívní hru v obranné fázi podpořil výborným výkonem Hurt v brance. Výkon našich hráčů byl opravdu velice dobrý a hlavně jej udrželi po celou dobu utkání. Určitě jsme domácí svým nasazením, agresivitou a hlavně chutí překvapili a napravili tak náš výpadek z minulého utkání.

Sestava: Machalický, Hurt; Sýkora 2, Babák 8/3, Zeman 7, Krahulec 6, Užek 1, Šlachta 2, Tonar 2, Kasal, Mlotek 4, Skopal, Poloz, Petrovský 3, Syřínek 1,

V mezistátních zápasech reprezentovali náš klub Mlotek Slavomír (spolu s Babákem nejlepší hráči v obou zápasech), Užek Jan (výborný v obranné činnosti - bohužel spolupráce spojek s pivoty je špatná a tak se naši pivoti nedostávají do střeleckých pozic jak bychom si přáli) a Krahulec David (v prvním utkání se na pravém křídle trápil s koncovkou 1/5 = 20%, ale ve druhém utkání to byl David jak jej známe - 6/7 = 86%).

Naši hráči opravdu výborně reprezentovali náš klub nejen na hřišti, ale i mimo ně.

Stejně tak můžeme hodnotit i vystoupení naši reprezentace, která si udělal v Qataru dobré jméno. Jak výkonem na hřišti tak mimo. Dokladem toho je, že o nás projevili zájem i svazy dalších zemí.

Nyní družstvo ČR 19 čeká otevřené ME ve Švédsku, které proběhne od 4. 7. – 9. 7. 2011. Věřme, že se dobrá příprava projeví i na výkonech hráčů.