HCB Karviná
Rozhovory
so 9.3.2024 | Redakce

Rozhovor s prezidentem a trenérem Michalem Brůnou

Přečtěte si rozhovor s prezidentem a trenérem klubu Michalem Brůnou. Probereme v něm vítězství v Českém poháru a dnešní závěrečné kolo základní části extraligy.

Máte za sebou první skvělý úspěch letošní sezóny, a to výhru v Českém poháru. Jak bys zhodnotil celou cestu pohárem?
Los byl v letošní sezóně poměrně těžký a vzhledem k časové náročnosti všech 3 soutěží, které hrajeme jsem rád, že se to povedlo. Prvního těžkého soupeře jsme dostali Plzeň, kde jsme doma vyhráli a postoupili do dalšího kola. Poté jsme vyzvali Duklu Praha venku, kde jsme zvítězili o jediný gól, a Brno, které nás přivedlo až do finále proti Zubří.


Jak probíhala příprava na finále Českého poháru?
Připravovali jsme se hlavně na obranu. Chtěli jsme se vyvarovat chybám, které jsme udělali v Zubří v zápase základní části. Bylo nutné soustředit se na střelecké spojky Havrana a Kyriljuka, což se nám povedlo. Měli jsme dobře načtenou kombinační hru Zubří a snažili jsme se ji kouskovat.

Základním kamenem úspěchu byl však Petr Mokroš v brance, který nás se svou 46% úspěšností držel celý zápas. Slušným kolektivním výkonem jsme tak po 5 letech opět získali vytoužený Český Pohár.

Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit osobně nebo fandili u televize. Jedná se o společný úspěch, za kterým stojí celá organizace HCB Karviná společně se všemi našimi příznivci, partnery a fanoušky.


Čeká nás poslední kolo extraligy před vypuknutím play-off, ve kterém se střetneme s Kopřivnicí. Plánuješ dát šanci méně vytíženým hráčům?
S již zajištěným druhým místem plánuji dát odpočinout hráčům s lehkými zraněními Solák, Ptáčník a Mokroš proti Kopřivnici nenastoupí. Nechceme riskovat zranění v posledním zápase základní části, a proto se většinu zápasu budeme snažit rozehrát bez brankáře v bráně, útokem 7 na 6, kde je méně kontaktu a běhání, ale více přemýšlení.