st 6.12.2017 |

S Brnem jsem vyhráli, ale...

Dnešní první utkání jsme vyhráli, nicméně brankový rozdíl zdaleka nezaručuje klid pro odvetu v Brně. Vítězství o tři branky totiž nedává žádnou jistotu a odveta v Brně je tak otevřená.

Hned od začátku to vypadalo, že dnes padne hodně branek. A to na obou stranách. Přibývaly totiž nebývalým tempem do obou branek. Sice jsme si vybudovali malý náskok ale hosté nijak nerezignovali. Spíše naopak, po každé obdržené brance okamžitě rozehrávali a často skórovali na naši ještě nezformované obrany.

Tato jejich aktivita, ruku v ruce s našim pomalým návratem do obrany, vyústila v konečný vysoký počet branek v naší síti. My jsme samozřejmě také hráli rychle dopředu a přesto, že jsme neproměnili spoustu vyložených šancí jsme hosty přece jen přestříleli. Hosté ještě těsně před koncem dokonce sahali po vyrovnání, když téměř v poslední minutě využili jedno z mnoha našich oken v obraně a snížili na 36:35. Nicméně v poslední minutě jsme dokázali vsítit ještě dvě branky. První zaznamenal po pěkném L úniku Marek Monczka, který tak vstřelil už svou dvanáctou branku v utkání a poté ještě proměnil sedmimetrový hod Michal Brůna. Brno totiž ztratilo v útoku ještě zhruba 5 vteřin před koncem míč, když Marek Monczka vystihl Hastíkovu přihrávku do pivota a vydal se do brejku. Těsně před brankovištěm jej ještě Hastík dostihl a z boku tělem srazil. Rozhodčí na to reagovali přímou červenou a sedmimetrovým hodem. A právě ten s jistotou Brůna proměnil.

Vzájemný souboj si oba týmy zopakují už tento víkend, když se v rámci 12. kola extraligy bude hrát 9.12. v 17:00 hodin v Brně.

Marek Michalisko, trenér HCB: My jsme věděli že tady nebudeme vyhrávat o deset branek. Hrajeme rychle dopředu a s tím souvisí velký počet jak vstřelených tak obdržených branek. Je ale fakt, že dneska nám, stejně jako v druhém poločase na Dukle, nefungovala dobře obrana. Na to se teď musíme zaměřit. Sice v obraně chybí Piątek, ale máme další hráče, musíme se s tím vyrovnat.