ne 18.10.2009 | Ivo Dudek

S pohárem EHF se loučíme vítězstvím

Po porážce v Resitě jsme dokázali doma vyhrát. Postup ale zůstal nedosažitelný a tak postupují do třetího kola poháru EHF hosté z Rumunska. Nezbývá než jim pogratulovat a konstatovat že postup soupeře byl zasloužený a vyjadřuje i rozdíl v momentální síle obou kádrů. Fyzické dispozice i zkušenosti z mezinárodních utkání byly na straně soupeře.

Do utkání jsme vstoupili výborně. Brzy jsme vedli 3:0. Soupeř, jehož největší hvězdu Petreu na rozehrávce osobně bránil Vančo, se zvedal pomaleji.
Pak ale hosté "zvýšili obrátky" a rychle se na nás dotáhli. Největší problémy nám dělal srbský dirigent Butulja. Jeho střelecké schopnosti a spolupráce s pivotem Irineskem otočily vývoj na stranu Resity. V dalším průběhu byla hra velice vyrovnaná a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. V období mezi 20. a 23. minutou vsítili hosté 4 branky za sebou a utekli nám na 9:12. Nám naopak vyšla pasáž mezi 25. a 30. minutou, kdy jsme dokázali z rychlých protiútoků tento nepříznivý stav zvrátit a před koncem poločasu jsme vedli 14:13!
Pak ale házel Vaidasigan těsně před koncem sedmimetrový hod a nemýlil se.

Nástup do poločasu vyšel podstatně lépe hostům. Rychle se ujali vedení 16:14 a ve 43. minutě byl dokonce stav 16:21 v náš neprospěch. V této pasáži hry jsme nehráli dobře, dělali jsme spoustu technických chyb a dovolili tak soupeři aby v poklidném tempu kráčel za postupem. Vzhledem k tomuto vývoji si vzal trenér Hanták oddechový čas a ten pomohl hráče namotivovat a dostat je zpět do zápasu. Opět zejména z rychlých protiútoků, které proměnili Pavlíček s Mrózkem (využili tak krásné přihrávky brankáře Mrkvy) a díky dobré střelbě Zdráhaly jsme se dostali zpátky do kontaktu se soupeřem a v 52. minutě jsme vyrovnali na 25:25.
V dramatické koncovce jsme pak vydřeli vítězství, které svou 9. brankou v utkání dvě sekundy před koncem zpečetil nejlepší střelec zápasu Ondra Zdráhala.

Ondra Zdráhala: „Je to pro nás důležité vítězství. V konečném součtu to na postupu Rumunů samozřejmě nemohlo nic změnit, ale dva body do českého klubového koeficientu jsou plusem. Navíc se loučíme se zdviženou hlavou, tak jak jsme si to všichni před zápasem přáli,“
Jozef Hanták: "Utkání jsme dobře rozehráli, vedli jsme 3:0, ale pak jsme technickou chybou a ukvapenou střelbou dovolili soupeři vrátit se do utkání. Narazili jsme na špičkový rumunský tým, který potvrdil svoji zkušenost. Ale cením si, že mužstvo bojovalo i za nepříznivého stavu a podařilo se nám alespoň zachránit čest klubu. Podařilo se nám sice pokrýt Petreu, kterého jsme k ničemu nepustili, ale nevyšlo nám ubránění pivota, který nám dělal problémy. Je to škoda, ale na druhou stranu je třeba vidět kvalitu soupeře"