po 19.9.2016 | Radek Godál

Starší dorost začal vítězstvím

V prvním kole jsme zajížděli na půdu Strakonic. V loňském roce se domácí celek, který jako nováček soutěže skončil na 7. místě, opíral o nejlepšího střelce soutěže Tomáše Nejdla. Tento však již v tomto roce přestoupil mezi muže. Neměli jsme žádné informace o soupeři a nevěděli jsme tedy co očekávat od domácích.

Začátek utkání a vstup do nového soutěžního ročníku byl z naší strany velmi nervózní. Nenavázali jsme na herní pohodu, kterou jsme převáděli na turnaji v Litovli. Začátek utkání nám nevyšel a celou dobu jsme dotahovali jedno až dvougólový náskok domácích. Měli jsme problém především v útočné fázi a s přechodem do RÚ. Postupem času z kluků spadla nervozita, Juráš v bráně předvedl pár důležitých zákroků a pomalu jsme přebírali otěže utkání. Do konce poločasu jsme stihli otočit skóre a poločas již vyhráli 12:11. V druhém poločase jsme si celou dobu hlídali mírné dvou až tří gólové vedení a ani jednou jsme nepustili domácí, aby si vzali vedení zpět na svoji stranu. Toto vedení jsme ke konci utkání mírně navýšili a utkání již dovedli do vítězného konce 27:22. Naše hra nebyla optimální, ale povinné vítězství a vstup do soutěže jsme zvládli. Do dalších utkání máme však co zlepšovat. Hned v druhém kole zajíždíme na půdu Nového Veselí, kde se teprve ukáže, jak na tom výkonnostně skutečně jsme.