mládež
út 3.2.2015 | Jaroslav Hude4ek

Starší dorostenci úspěšní v Litovli

V sobotu 31. 1. 2015 se naši starší dorostenci zúčastnili kvalitního turnaje v Litovli. Stejně jako naši muži i oni svůj turnaj vyhráli. Na turnaji startovala dvě prvoligová družstva - Dukla Praha, KP Brno a druholigové družstvo domácích T. Litovel. Bohužel nedorazilo družstvo Topolčan, které mělo být favoritem turnaje.

Časový program turnaje byl dodržen tím, že se hrálo 2 x 25 minut, místo plánovaných 2 x 18 minut.

Naše družstvo se v prvním utkání střetlo s Duklou Praha. Celý první poločas jsme tahali za kratší konec a neustále dotahovali 2 - 3 brankový náskok Dukly. Trápili jsme se v koncovce a právě neproměněné šance dávaly vynikající možnost hráčům Dukly přecházet do rychlých útoků. V prvním poločase to bylo 7 branek ze 14. Do druhého poločasu se hráči uklidnili a najednou bylo všechno jinak. Naše střelecká úspěšnost stoupla na 71%. S dobrým herním výkonem hráčů stoupal i výkon brankářů, kteří měli 55% úspěšnost! Dokázali jsme tak otočit skóre a utkání vyhrát! První krok do turnaje byl výborný a velice důležitý.

HCB Karviná : Dukla Praha 26 : 24 (11:14)

Sestava: Nolč, Mokroš, Kubeček - Drzyzga 2, Šťastný 6, Kawulok 3, Plaček 5, Zuzánek 4/1, Wozniak 1, Solák 3, Marušík 2.

Ve druhém utkání nás čekal domácí druholigový tým Litovle. Rozdíl ve výkonnosti byl markantní a tomu odpovídal i průběh utkání. Během několika minut naše družstvo vedlo 8 : 0 a o utkání bylo rozhodnuto. Domácí se po celé utkání nedostali zpět do hry a zaslouženě vysoko prohráli.

HCB Karviná : T. Litovel 27 : 10 (14:3)

Sestava: Nolč, Mokroš, Kubeček - Drzyzga 4, Šťastný 4, Kawulok 6/1, Plaček 5, Zuzánek 5/4, Wozniak 2, Solák, Marušík 1.

V posledním našem utkání jsme se střetli s družstvem KP Brno. Hra Brna je rychlá a hlavně bohatá na častou střelbu. Svou hrou nás soupeř překvapil v mistrovském utkání na naši palubovce. Na nováčka první ligy staršího dorostu si vedli velice dobře. Do utkání vstoupili naši hráči velice zodpovědně a ujali se vedení, které navýšili do konce prvního poločasu na 9 branek. Soupeř však nesložil zbraně a změnil obranný systém 0 : 6 na agresívní 2 : 4, který nám dělal veliké problémy. Náš náskok se tenčil a jen díky vynikajícím výkonům brankářů 71% jsme dokráčeli k vítězství nejen v tomto utkání, ale v celém turnaji.

HCB Karviná : KP Brno 30 : 25 (16:7)

Sestava: Nolč, Mokroš, Kubeček - Drzyzga 1, Šťastný 6, Kawulok 5/1, Plaček 7, Zuzánek 6/2, Wozniak, Solák 1, Marušík 4.

Brankář Nolč, byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Tento turnaj byl poslední prověrkou před jarní odvetnou částí první ligy. Pro nemoc nemohli hrát Čavrnoch a Szabla. V našem dresu se však objevil náš odchovanec Kawulok Ondra, který se vrátil z hostování ve druholigovém celku mužů MHK Karviná a ukázal, že bude opravdu posilou do jarní části. Rovněž ostatní hráči zaslouží pochvalu za předvedené výkony a věřme, že jim sportovní forma vydrží.