út 13.10.2015 |

Starší dorostenci vyhráli v Zubří.

O víkendu se starším dorostencům podařilo, na rozdíl od svých mladších kolegů, uspět na horké půdě v Zubří. V článku přinášíme komentář trenéra Radka Godala k tomuto utkání.

Ve třetím kole jsme zajížděli k vedoucímu celku do Zubří a věděli jsme, že Zubří v prvních třech kolech každému soupeři nastřílelo přes 30 branek. Proto jsme si řekli, že pokud chceme v Zubří uspět, tak se nesmíme pouštět se Zubřím do střeleckých závodů a zápas si musíme vyhrát v obraně. Hráči přijeli k soupeři s respektem, ale také s příliš velkým strachem. První poločas do 20 minuty drželi taktické pokyny, kdy za stavu 8:8 přišel první time out. Hráči si pomalu začali věřit ale možná i proto posledních 10 minut přestali bránit, špatně se vraceli a dostali jsme pár rychlých golů z RÚ.

O poločase jsme hráčům vysvětlili, že Zubří se na postavenou obranu špatně prosazuje a pokud chceme výsledek otočit v náš prospěch musíme se vrátit ke kvalitní obraně. To kluci provedli a od stavu 15:10 pro domácí každou minutu snižovali skóre. V 15. minutě 2 poločasu za stavu 19:19 už hráči začali naplno věřit, že jsou schopni zápas otočit a Zubří porazit. Což se nám nakonec podařilo, posledních 10 minut už naši hráči na hřišti kralovali a zápas dovedli do vítězného konce.

Nechci nikoho vyzdvihovat, jelikož kluci odvedli velmi výborný kolektivní výkon, snad nejlepší jaký jsme od nich viděl. Takže jako trenér jsem spokojený s výsledkem a hlavně s předvedenou hrou svého družstva. Kluci odvedli výborný výkon v obraně podpořený vynikajícím výkonem gólmana. Snad jim tato výhra dodá více sebevědomí do dalších kol, která nás čekají.