po 24.3.2014 | Jana Hajžmanová

Starší žáci vyhráli 4. kolo žákovské ligy

V neděli 23.02.2014 proběhlo 4.kolo Žákovské ligy skupiny v Novém Veselí za účasti domácího družstva, Plzně, Loun, Zlína, Zubří a našeho družstva HCB Karviná. Chlapci obstáli a celý turnaj vyhráli. Postopili tak do dalšího, už pátého kola.

Prvním soupeřem nám bylo Zubří. Utkání bylo z naší strany velice špatné a to od první do poslední minuty. Střelecky jsme vyšli naprázdno, spojky Michal Vaněk (33%), Patrik David (25%) nebyly schopny trefit branku, Martina Rafaje v pivotě nebylo prakticky vidět a křídla Jakub Kraina (40%) a Daniel Belan (0%) také svými výkony neoslnila. David Růža se dopouštěl nehorázných technických chyb a Jan Mucha utkání nezvládl takticky. Nejhorší výkon nejenom v tomto utkání, ale i po celý turnaj podal brankař Patrik Kujan (18%)!! Konečnou remízu „zachránil“ v závěru několika vynikajícími zákroky brankář Jirka Sentivanyi.

Druhým soupeřem nám byla Plzeň, i toto utkání bylo z naší strany jak přes „kopírák“ toho prvního. Zodpovědnost střelby na sebe bral jen Michal Vaněk (autor 9 branek), ostatní hráči doslova zbaběle odehrávali míče. Tradičně i brankaři nepodrželi družstvo a navíc jsme celkově zklamali v obraně. Utkání jsme prohráli.

K třetímu utkání jsme nastoupili proti oslabenému družstvu domácích, protože se jim v předchozích utkáních zranili dva hráči základní sestavy a byli odvezeni do nemocnice. Bohužel i v tomto utkání naši hráči postupovali v nepřesvědčivém výkonu. První poločas vyhrál soupeř jednobrankovým rozdílem. Až v tom druhém se naštěstí karta obrátila. Naši hráči zlepšili obranu, střelecky se prosadil Patrik David (10 branek) a Michal Vaněk (8 branek). Utkání jsme nakonec vyhráli.

Dalším soupeřem byli kluci z Loun. Papírově jsme byli favorité, což se potvrdilo a utkání jsme vyhráli.

Posledním soupeřem byli hráči Zlína. V tomto utkání se naši družstvo konečně „našlo“ a v desáté minutě prvního poločasu jsme vedli 8:1. Trenér Zlína vystřídal hráče základní sestavy a nakonec i v našem družstvu dostali příležitost všichni hráči. Utkání jsme vyhráli, výborný výkon podal opět brankář Jirka Sentivanyi.

Družstvo tedy postoupilo do dalšího kola. To se bude hrát 12.nebo 13. dubna a našemu družstvu budou soupeřem družstva Zlína, Nového Veselí, Ivančic a Velké Bystřice. Místo pořádání turnaje bude určeno později.

K průběho čtvrtého kola se vyjádřila trenérka starších žáků, paní Jana Hajžmanová: „Přesto,že jsme turnaj nakonec vyhráli a postupujeme do dalšího kola z prvního místa, jsem hodně zklamaná z naší předvedené hry a také na kluky nazlobena. Nepředvedli to, co v nich je, co je natrénováno, nehráli naplno. Hráli jsme výborně nedávno na turnaji v Povážské Bystrici a i minulý týden na mezinárodním turnaji v Karviné byl z naší strany velmi dobrý. Nechápu, že nejsou kluci schopni podal dobrý výkon opakovaně. Mám pocit že upřednostnili alibismus a zbabělost, před bojovnosti a chtěním. Kluci si musí uvědomit, že svým výkonem reprezentují sami sebe, klub, město a že nic nepřijde samo".

Výsledky:

HCB OKD Karviná - HC Zubří     13:13  (7:7)
HCB OKD Karviná - T.Plzeň      15:19  (6:9)
HCB OKD Karviná - Nové Veselí  23:16 (10:11)
HCB OKD Karviná - L.Louny      27:7  (14:3)
HCB OKD Karviná - HC Zlín      18:9  (11:3)