čt 24.2.2005 | Hansel Radim

Tatran Prešov - HCB Karviná 43:36(25:20)

Devatenácté kolo HIL svedlo dohromady uřadující mistry ČR a Slovenska. V divoké přestřelce padlo dohromady 79 branek, což je na poměry nejvyšší soutěže nevídané. V utkání byli nakonec úspěšnější domácí hráči, kteří zvítězili nad oslabeným Baníkem o sedm branek.

Domácí hráči nastoupili do utkání s předsevzetím ukončit sérii porážek, když nedokázali bodovat na Dukle a v sobotu překvapivě prohráli v domácím prostředí s Frýdkem. Karvinští stále nemohli počítat se zraněnými hráči Kustem a Sobolem, ke kterým se přidal ještě Kubis z důvodu nemoci, z leváků tak mohl nastoupit pouze Kichner.

Obě mužstva začala utkání ve vysokém tempu, ani jedno z mužstev si nevypracovalo náskok a útočná aktivita obou mužstev vysoce převyšovala obrany. Ve 21. minutě svítil na ukazateli nerozhodný stav 17:17. Pak se domácím podařilo odskočit na rozdíl pěti branek a do šaten šli v poločase s lichotivým vedením 25:20.

Po přestávce se obraz hry nezměnil a domácí si neustále udržovali náskok. Karvinským se i přes několikerou změnu obranných systému nedařilo utkání zvrátit ve svůj prospěch. Domácím hráčům se nakonec díky menšímu počtu chyb a proměňování některých přísně nařízovaných 7 m hodů. podařilo udržet vybudovaný náskok a zvítězili rozdílem sedmi branek.

Branky HCB: Zdráhala 8, Horák 7/1, Laclavik 6, Szymanski 6, Bednařík 2, Prachař 2, Kichner 2, Szymon 2, Brůna 1.

Vyloučení: 4/6, 7 m hody 7/7-1/1, Rozhodčí: Kavulič, Sivák, Diváci: 1100.