HCB Karviná
klubové informace
st 15.5.2024 | Redakce

Trest pro Dominika Soláka definitivně potvrzen! Nebude hrát první finále v Plzni!

​Vážení fanoušci, partneři, až do poslední chvíle jsme doufali, že vám budeme moci přinést pozitivní zprávu, bohužel tomu tak není. Dovolte nám informovat vás o finálním rozhodnutí v disciplinárním řízení proti našemu hráči Dominikovi Solákovi. Jak jsme již dříve oznámili, exekutiva Českého svazu házené posoudila odvolání proti rozhodnutí Disciplinární komise, která Dominika Soláka potrestala za úmyslné udeření hráče Pavla Horáka během zápasu proti HK FCC Město Lovosice dne 20. dubna 2024.

Disciplinární komise dne 2. května 2024 zastavila Dominikovi Solákovi závodní činnost na dva extraligové zápasy, což zahrnuje i první zápas finálové série proti Talent týmu Plzeňského kraje. Rozhodnutí bylo založeno na posouzení dostupných důkazů, včetně stanoviska Komise rozhodčích a delegátů, které zákrok klasifikovalo jako mimořádně nebezpečný.


Následně jsme se rozhodli odvolat, a 3. května 2024 jsme podali oficiální odvolání k Exekutivě Českého svazu házené, kde jsme poukázali na nedostatky v celém disciplinárním řízení.

Po pečlivém přezkoumání všech aspektů kauzy a posouzení odvolání exekutiva ČSH potvrdila původní rozhodnutí Disciplinární komise. Tímto je rozhodnutí o trestu pro Dominika Soláka definitivně potvrzeno, a on tak nebude moci nastoupit k prvnímu zápasu finálové série.

Vedení klubu HCB Karviná vyjadřuje plnou podporu Dominikovi v této náročné době. I přes překážky, kterým čelíme, nikdy nepřestaneme věřit v dodržování pravidel a budeme nadále plně podporovat fair play.

Děkujeme vám všem za podporu a porozumění.