út 16.5.2006 | Hansel Radim

V Extralize rozhodnuto o konečném pořadí.

V házenkářské Extralize je již rozhodnuto o konečném pořadí. Soutěž opouští Brno, které by měl nahradit v příští sezóně celek Bystřice p. Hostýnem.

Jičínští házenkáři obsadili páté místo v extralize. V rozhodujícím třetím utkání série s Hranicemi využili domácího prostředí a zvítězili 31:23. Jičín začal výborně a ujal se vedení 5:0. Postupně se stále více osmělovali hosté a díky sebeuspokojení soupeře snížili na dvougólový rozdíl. Ten platil i na konci poločasu... Po změně stran se Hraničtí snažili vývoj utkání ještě otočit, ovšem soupeř si stále udržoval mírné vedení.

Závěr už zcela ovládl Jičín, který zvýšil konečný odstup až na osm branek.

Jičín - Hranice 31:23 (13:11) Nejvíce branek: Babák 7, Krempa 5/1, Král a Lepieš 5 - Skřídlo 5, Kovařík 4/3, Hojník 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 400. Konečný stav série: 2:1.

O 7. místo

Sedmé místo obsadili v extralize třeboňští házenkáři. Vyhráli v Kopřivnici 25:23 a v sérii dosáhli potřebného druhého vítězství. V závěru vyrovnaného zápasu si přitom mohli výhru zajistit domácí, jenže neproměnili čtyři vyložené šance. Třeboň tak obhájila své postavení po základní části soutěže.

KH Kopřivnice - Jiskra Třeboň 23:25 (12:14) Sestava domácích: Gřes 6/3, Veřmiřovský, Hanzelka, R. Šustala a Bonn po 3 - Došek 6, Mošovský, Mlsna, Šulc a Bicek po 3. Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1. Vyloučení: 5:6. Diváci: 250. Konečný stav série: 0:2.

O 9. místo

Devátá příčka patří v lize Frýdku-Místku. Hosté lépe začali a dali prvních pět branek, Plzeň ale do poločasu strhla vedení na svou stranu. Stav byl vyrovnaný až do desáté minuty druhé půle, pak Frýdek-Místek šňůrou osmi gólů domácím házenkářům rázně odskočil a Západočeši už nestačili kontrovat.

Plzeň - Frýdek-Místek 24:29 (15:14) Nejvíce branek: Klekner 7 - Petrovský 9. Rozhodčí: Smékal, Dostál. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 190. Konečný stav série: 0:2.

O 11. místo Házenkáři Napajedel se udrželi v extralize. Ve čtvrtém utkání o jedenácté místo vyhráli v Brně 33:31 a v celé sérii zvítězili 3:1. Už ve čtvrtek měli k záchraně blízko, ale Brňané nakonec uspěli v prodloužení. Ve vyrovnané první půli se žádnému z týmů nepovedlo odskočit o více než jednu branku. Po přestávce ale hosté využili technických chyb v brněnské hře a vypracovali si náskok dvou až tří gólů, který jim pak stačilo už jen pozorně udržovat.

Brno - Napajedla 31:33 (15:16) Nejvíce branek: Matušík a Pišťák po 7, Černíček 5 - Juřena, Balůsek a Štekl po 7. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0 - 2/1. Vyloučení: 2:6. Diváci: 200. Konečný stav série: 1:3.