čt 5.2.2015 |

V posledním přípravném utkání bylo úspěšnější Zubří

Včerejší večer patřil v naší hale poslednímu přípravnému utkání s našim tradičním soupeřem ze Zubří. Na naší lavičce dostali příležitost všichni hráči aby si mohli trenéři ověřit jejich výkonnost před nedělním startem extraligy.

Začátek byl bohatý na branky i přesto, že si brankáři na obou stranách palubovky připsali řadu podařených zákroků. Nám pak vyšla dobře druhá desetiminutovka, ve které jsme soupeři utekli, po serii branek zejména z rychlých útoků, na rozdíl šesti branek (14:8). Hostujíci trenér Kekrt zareagoval oddechovým časem a ten byl účinný. Zubřané poté začali náš náskok stahovat a do šaten jsme šli už s pouze dvoubrankovým rozdílem ve skóre v náš prospěch.

Začátek druhého poločasu byl opět zcela vyrovnaný, pak ale přišel úsek mezi 40. až. 47. minutou, kde měli výrazně navrch hosté. My jsme se nemohli prosadit díky nepřesné a nedůrazné střelbě a hosté toho využili k vytvoření náskoku (20:25). Ten jsme sice dokázali ještě korigovat, ale na menší rozdíl, než dvě branky jsme se v koncovce, ve které byla na obou stranách řada zbytečných vyloučení, nedostali.

Poslední utkání před startem tak splnilo svůj účel a teď už nás čeká nedělní, velmi důležitý start extraligy. Budeme hrát ve Frýdku Místku, který je na tom v tabulce o něco lépe než my. Máme ale stejně bodů a horší pouze skóre. Proto jsou body z tohoto utkání velmi důležité pro boj o co nejlepší postavení před play off. Do konce základní části totiž už zbývá pouhých 6 kol. Nikdo už si tak nemůže dovolit ztrácet body.