Reprezentace
čt 29.5.2008 | Ivo Dudek

V prvním zápase junioři zdolali Polsko

Jeden zápas byl na programu úvodního dne mezinárodního turnaje Industrial Cup, který v těchto dnech hostí Jablonec nad Nisou. Zvítězili jsme nad silným týmem z Polska 34 : 32 (15:18).

Industrial CUP 2008 – mezinárodní turnaj juniorů do 20 let

Informace od vedoucího týmu Zdeňka Mičkeho

Česko – Polsko 34:32 (15:18)

Na úvod nás čekal velice silný soupeř z Polska. Vstup do turnaje se nám vydařil. Tohoto známe jak z ME tak i z mezinárodního turnaje, který proběhl v Polsku na konci listopadu. Začátek utkání byl z obou stran velice disciplinovaný. Nikdo nedokázal odskočit na více jak dvoubrankový rozdíl. Našemu celku se bohužel v posledních pěti minutách nepodařilo překonat polského brankáře a soupeř nám tím odskočil na poločasových 18:15.
V polovině druhého poločasu jsem dokázali soupeře dobrou obranou, podpořenou výborným výkonem Jakuba Lefana v brance (ten byl z 12 ran soupeře devětkrát úspěšný), dotáhnout a v posledních pěti minutách jsme výsledek otočili a utkání vyhráli.
Již první utkání potvrdilo, že se bude jednat o velice kvalitní prověrku a diváci mají možnost sledovat skutečně špičkovou házenou. Je třeba poděkovat hráčům za bojovnost a nasazení. Doufejme, že budeme v tomto duchu pokračovat a že tento turnaj bude pro nás opravdu dobrým prověřením našich možností.

Sestava a branky ČR: Mrkva, Lefan – Kavka 3, Hrstka 2, Kružík 4, Vala, Polášek 6, Sliwka 3, Krupa 2, Bečvář 2, Diviš, Linhart 8, Třeštík 3, Pich 1

On-line přenosy z Industrial Cupu juniorů v Jablonci nad Nisou přenáší společnost TVCOM na stránkách www.tvcom.cz . Oficiální stránky turnaje najdete na www.hotelstartjc.cz/industrial .