Reprezentace
čt 21.12.2006 | Ivo Dudek

Ve znamení neproměněných šancí..

V prvním utkání Christmas Cupu 2006 se utkali naši reprezentanti s domácím výběrem Polska. Zápasu předcházel duel dvou dalších účastníků Slovenska a Maďarska.

Právě Maďarsko vyřadilo Slovensko v červnovém play-off o účast na MS v Německu (24:33, 28:32). A také včera zvítězili Maďaři, kteří již v poločase vedli rozdílem 11branek 19:8, po technických chybách Slováků v útoku. Ve druhém poločase tak dokázali již jen snížit na konečných 29:24 ve prospěch Maďarska.

Sestava a branky Slovenska: Štochl, Pramuk - Mazák 1, Pekár 2, Kukučka 2, Kleis 4/1, Durilla 1, Volentics 6/3, Baran 4, Mikéci 1, Marušák 1, Fuňak, Dudáš 1, Tumidalský 1

Sestava a branky Maďarska: Tatai, L. Nagy - Császár, Tombor, Sutka a Vadkerti po 4, Toro 2, Grebenar 1, Tarnavolgyi 3, K. Nagy 3, Redei 2, Herbert 2, Zubai, Tombor 4

Vyloučení: 4:3, ČK: Tumidalský, 7m hody: 3/3 - 5/4

Sanok (Polsko) - Vstup do Vánočního turnaje v polském Sanoku se českým reprezentantům v házené nevydařil. S domácím týmem prohráli 28:34, když již v poločase prohrávali o tři branky.

Úvod zápasu přitom českým házenkářům vyšel. Svěřenci trenéra Pavla Pauzy vedli ve dvanácté minutě 8:4 a ještě ve 22. minutě měli o gól navrch (13:12).

"Závěr poločasu jsme však nezvládli a dovolili domácím získat slibný náskok," řekl český trenér. "Ve druhém poločase jsme nechali soupeře utéci až na sedm branek. Nedali jsme pět sedmimetrových hodů, neproměnili další šance," dodal Pauza. Přesto jeho tým ještě alespoň snížil na rozdíl dvou branek (25:27), ale na víc již neměl.

Polsko - ČR 34:28 (18:15)

Sestava a branky ČR: Petržela, Krupa - Opálka 5, Brůna 4, Buchta 1, Zdráhala 2, Prachař 2, Berka 2, Plšek, Motl 2, Sobol 4, T. Heinz 1, Šulc 1, Vraný 1, Řezníček 3.

Sestava a branky Polska: Wichary, Kubiszewski - Wleklak 2, Kwiatkowski 1 (2’), Kuptel (2’), Rumniak 5, Kuchczyński 6, Jachlewski 1, Jaszka 1, Kubisztal (3x2’), Stankiewicz 4, Kozłowski 1, Niedośpiał 4, Jurkiewicz 3 (2’).

Vyloučení: 6:6.Sedmimetrové hody 4/2 - 8/3 Diváci: 1500.