st 31.1.2007 | Ivo Dudek

Vítězství obou karvinských týmů v osmifinále Českého poháru.

Oba karvinské týmy prošly do čtvrtfinále Českého poháru. Zatím co u mužů šlo v podstatě pouze o splnění povinnosti, v případě juniorky je to další důkaz pro argument, že není šťastné rozhodnutí o tom, že nemohou družstva SCM postoupit do první ligy. Ve čtvrtfinále čekají juniorku Hustopeče, které vedou první ligu a muže Jičín.

Průběh a výsledek utkání Náchod vs. HCB OKD SCM byl totiž jednoznačně v prospěch našich mladíků. Takže teď se dá rozhodně říct, že by jim vyšší soutěž určitě slušela.

Náchod : HCB OKD SCM 30 : 37 (11:20)

Zejména v prvním poločase naši předváděli výbornou házenou. V brance zachytal Mrkva a díky přesné střelbě zejména Kružíka a Diviše jsme si vypracovali rozhodující náskok. V druhém poločase, po vystřídání základní sestavy, náskok mírně poklesl, nicméně pořád to stačilo na jednoznačné vítězství. Trenér Hudeček vysoce vyzdvihl výkon celého týmu.

Sestava HCB OKD Karviná SCM : Lefan, Mrkva, Kružík 6/2, Galuszka 1, Vala 5, Floksa 1, Weglorz 2, Diviš 8, Vančo 2, Sliwka 2, Kavka 2, Bijota 4, Kočí 4, Tománek. Oba brankáři dosáhli 45% úspěšnosti.

7 m. hody 8/8, 2/2. 2 min. 5/9. Č.K. Klouček (Náchod).
Rozhodčí - Pešta, Poláček.

TJ Sokol Sokolnice : HCB OKD muži 20 : 31 (10:14)

Muži v pohárovém zápase potvrdili papírové předpoklady a splnili roli favorita. Stav byl sice ještě v desáté minutě nerozhodný, ale pak již začaly branky padat více do branky domácích. Poločasový výsledek byl 10 : 14 a i v druhém poločase náskok narůstal až na konečných 20 : 31. Našim nejlepším střelcem se stal Ondra Šulc, který dal 8 branek. Na straně domácích byl nejlepším střelcem Jochman s devíti brankami.

Sestava HCB OKD Karviná : Marjanovič, Bednařík 3, Plšek, Kuzo, Zdráhala 3, Šulc 8, Mrózek 2, Bajgar 1, Szymon 2, Kubis 3, Požárek 4, Korňan 2, Rachač 3.

7 m. hody 2/1, 0/0. 2 min. 3/8. Č.K. Kuzo.