HCB Karviná
Extraliga
út 20.9.2022 | www.handball.cz

Vymetl pavučinu a popravil Zubří. V Karviné je tlak na výsledky, říká Adam Ptáčník

Sobotní šlágr Chance Extraligy mezi týmy Karviné a Zubří měl infarktový závěr. Hosté sice necelých deset vteřin před koncem srovnali, přesto stihli ještě inkasovat a na půdě Baníku prohráli 28:29. Rozhodující gól strhující koncovky vstřelil Adam Ptáčník, který do Karviné přišel v létě z Nového Veselí.

Chybělo jen pár vteřin do konce. Karviná vedla 28:27, hosté ale dostali možnost sedmimetrového hodu. Do branky Baníku se poprvé postavil Martin Galia, zuberský Lukáš Mořkovský jej však překonal a srovnal.

Do závěrečného klaksonu ovšem ještě pár vteřin zbývalo. Galia rychle poslal míč na půlící čáru na Matěje Nantla. Ten na nic nečekal, našel Adam Ptáčníka, jenž udělal pár kroků, vystřelil a vymetl pavučinu v hostující bráně – 29:28! „Měl jsem v hlavě jen to, že pokud Mates rozehraje na mě a obránci nebudou na osobce u půlky, tak se zkusím dostat co nejblíž a vystřelit,“ popisuje rozhodující moment utkání šťastný střelec. „Uvědomoval jsem si, že času už moc není, ale věděl jsem, že nějaký ještě zbývá, takže šance pořád byla,“ dodává.

Ptáčník už jednou podobný gól dal, to bylo ale ještě v dorostu v rámci Československém poháru. V mužské kategorii dokázal něco takového poprvé, jeho gól do zuberské sítě byl navíc výstavní. „Už jsem ten moment viděl několikrát. Trefil jsem to přesně, ale říká se, že štěstí přeje připraveným,“ směje se.

Pětadvacetiletá urostlá spojka přišla do Karviné v létě z Nového Veselí. V úvodních dvou kolech letošního ročníku se Ptáčník trefil celkem pětkrát, dalších pět zásahů pak přidal proti Zubří. „Docela se mi dařilo, i když druhý poločas jsem v útoku moc nepomohl. Zápas mi ukázal hodně dalších věcí, na kterých musím zapracovat, abych se zlepšil a týmu pomohl víc,“ uvědomuje si.

Ptáčník, který měří dva metry a váží 103 kilogramů a je v Karviné zatím jen krátce, své dosavadní působení ve slezském celku si ale nemůže vynachválit. „Zapadl jsem suprově, kabina funguje skvěle, nemám si na co stěžovat. Je tady větší tlak na výsledky, ale kvůli tomu jsem do Karviné přišel,“ hlásí odhodlaně.

Baník po loňské mistrovské sezoně přišel o Vojtěcha Patzela, na marodce jsou navíc Dominik Solák s Davidem Růžou. O to více prostoru nyní Ptáčník dostává. „Nejsem typem hráče jako je Vojtěch Patzel. Myslím si ale, že týmu zase pomůžu jiným způsobem,“ uzavírá.