Naši soupeři
čt 7.4.2005 | Hansel Radim

Výsledky čtvrtfinále Play off:

Ve včerejších utkáních čtvrtfinále národních soutěží využily všechny celky výhodu domácího prostředí. Z vítězství se tak radoval Kostelec n. H. a překvapivě i Brno, na Slovensku pak Sečovce a Bratislava. Náš tým si tak musí počkat na svého soupeře minimálně do soboty, za předpokladu, že by Brno nebo Kostelec vyhráli i druhá utkání, která se hrají na palubovce lépe umístěných celků. Můžeme tak očekávat jednoho z trojlístku Kostelec, Zubří a Brno.

Kostelec - Zubří 30:29 (7:7, 17:17, 23:23 - 7:6 na 7 m hody)

Dva velké hrdiny měl úvodní duel prvního kola play-off o český titul mezi házenkáři Kostelce a Zubří. V dresu domácího týmu zářil brankář Luděk Fabián, na druhé straně řádil mezi tyčemi Zdeněk Luňák. Jejich vzájemný souboj rozhodl i hororový sedmičkový rozstřel, v němž si Luňák troufl na roli exekutora.

Jenže neuspěl, nejprve vystřelil před hvizdem rozhodčích, poté svou šanci neproměnil. Vzápětí pak pečetil triumf Kostelce Valášek, který po deseti pokusech na obou stranách ukončil loterii sedmimetrových hodů za stavu 7:6.

Už úvod střetnutí sliboval velké věci. Domácí, kteří končili základní část AAA Auto HIL děsivou šňůrou osmi proher v řadě, se ujali vedení 6:1. Hráči Zubří se rozjížděli pomalu, navíc jim zatápěl skvěle chytající Luděk Fabián, jenž se mohl chlubit nevídanou pětašedesátiprocentní úspěšností zákroků. Zdeněk Luňák ovšem také čaroval a i proto se poločasové skóre zastavilo na nezvyklých 7:7.

Po přestávce bitva pokračovala, lépe si vedl Kostelec, ale mladík Řezníček dvěma góly v závěru normální hrací doby vynutil prodloužení (17:17). V něm se oba týmy vystřídaly ve vedení, i po deseti minutách však zápas stále neměl vítěze. Stav byl 23:23 a rozhodly tak až sedmimetrové hody. Domácí se v sérii ujali vedení 1:0 a k odvetě do Zubří jedou v psychické výhodě. Mají dva pokusy, aby vybojovali historický postup do semifinále.

Převzato ze stránek HC F-M

HÁZENÁ Brno - HC Frýdek-Místek 27 : 24 (14:13) sedmičky 8/6 : 3/1, vyloučení 4 : 9, ČK: Toms, řídili Nemček, Ondogrecula st. (oba SR). Stav série 1 : 0.

Nastoupili: Kulhánek, Adamčík - Krahulík 2, Toms 7/1, Sklenák 5, Frajkor, Szegény, Heinz 4, Lanči 2, Petrovský 1, Kalous, Kejval, Vacula 1, Straka 2.

První krok ve čtvrtfinálovém play-off nám v Brně vůbec nevyšel podle představ. Královopolská hala s téměř prázdným hledištěm byla svědkem nesmlouvavé bitvy hned od úvodního hvizdu dvojice slovenských rozhodčích Nemčeka a Ondogreculy. Přečkali jsme dravý nástup domácích a dvoubrankovou ztrátu jsme otočili na vedení 5:4 v 10.minutě. Sehráli jsme poté vcelku dobře i úsek, kdy jsme hráli poprvé ve čtyřech, naše zbytečné zakolísání přišlo kolem dvacáté minuty. Nabuzení Brňané nám utekli až o pět branek a stálo nás hodně sil snížit do přestávky na přijatelný rozdíl.

Nic v tu chvíli ještě nevěštilo hrozící katastrofu. A ta přišla brzy po změně stran. Tři minuty se čekalo na gól, pak se s nimi roztrhnul pytel. Za dalších osm minut jich padlo devět, z toho ale osm za záda našich brankářů. Nebyly však dílem naší neschopnosti či neumění. Hráli jsme v pěti a posléze celé dvě minuty ve čtyřech, když trest neminul ani vyhlášeného kliďase Kulhánka, čtyřikrát musel on a střídající Adamčík čelit sedmičkám, napomínám byl i verdikty arbitrů rozlícený Lipták. Po uklidnění vášní za stavu 22:14 jsme měli ještě celých devatenáct minut na pokus o zvrat. Několika góly jsme se chytili a začala nadějná stíhací jízda. Pět minut před koncem to bylo už jen 25:23 a to jsme si ještě sami házeli klacky pod nohy. Při sedmičkách totiž selhali jak Toms tak i Petrovský, velkým luxusem ve vypjaté atmosféře bylo také nevyužití dalších dobrých šancí. Voda na brněnský mlýn tak opět tekla plným proudem. Mizející naději nám ještě přiškrtili sudí vyloučením Tomse a po závěrečném Motlově gólu mohlo Brno slavit.