ne 21.11.2010 | Ivo Dudek

Z Mariboru jsme přivezli manko šesti branek

Přes to, že tři čtvrtiny utkání to vypadalo s nadějemi na solidní výsledek pro odvetu velmi dobře, jsme přivezli manko šesti branek. V poslední čtvrthodině jsme totiž dovolili domácím vybudovat si náskok a sami jsme v útoku byli neškodní.

Mariborští v tomto utkání hodně chtěli uspět. Bylo vidět, že město má házenou rádo. V novinách byly velké články, které zvaly diváky na utkání a ve městě se daly najít i bilboardy s pozvánkou. Přes to, že ve stejném čase se hrál v Mariboru fotbal, kde si to rozdávali první s druhým týmem Slovinské první ligy (Maribor ligu vede), si našlo do haly Tabor v Mariboru cestu 1300 diváků.

Nástup k utkání byl plný světelných efektů a kouře. Po tomto slavnostním nástupu už utkání začalo a o poznání lépe začali domácí, kteří si vybudovali do cca 20. minuty náskok pěti branek 14 - 9. Poté trenér Hanták poslal do branky Lefana a tento tah se ukázal být dobrým. Kuba se hned chytil a několika zákroky pomohl svým spoluhráčům ke snížení náskoku na poločasových 15:13.

Nástup do druhé půle nám vyšel lépe než domácím. Rychle jsme srovnali a dokonce jsme šli do vedení 19:17. Hráči Mariboru v této chvíli mírně znervózněli a s našimi nadějemi to vypadalo dobře. Bohužel se nám ale přestalo dařit, dostali jsme tři dvouminutové tresty za sebou a domácí se zase dostali do sedla.

Nervozita pak naopak svazovala ruce nám. A to pořádně. Domácí nasadili na Vojtu Petrovského osobní obranu a ostatní, byť se snažili, nedokázali jeho střelbu nahradit. Dělali jsme technické chyby, zakončovali nedůrazně a to byla voda na mlýn rychlým domácím hráčům. V tomto směru nás nejvíce trápil třiadvacetiletý Batinovič, který se stal nejlepším střelcem utkání s devíti brankami.

Manko šesti branek je dost velké, nicméně není to pro odvetu nepřekonatelný problém.
Přijďte v co největším počtu naše hráče povzbudit a pomoci jim tak k vytouženému postupu do čtvrtého kola PVP! Věřte, že hráči vaši pomoc potřebují a určitě vaše povzbuzování ocení výborným výkonem. Odveta je již tuto neděli v tradičních 10:30.

Marko Šibila - trener RK Maribor Branik: Když se zdálo, že nějak polevujeme jsme vytáhli trumfy, které nám pomohly. Možná, že hráči Karviné už mysleli na dosažení pozitivního výsledku, ale nakonec se ukázalo, že zápas není u konce. Pro nás je to výsledek, který jsme si před zápasem mohli jen přát. Samozřejmě jsme za něj rádi, ale to je jen první polovina boje. Nyní se musíme dobře připravit zápas proti Celje a pak už na odvetu s Karvinou. Viděli jsme, že je to kompaktní, dobrý tým, který ví, co chce. Věřím ale, že jsme dnes byli ve všech ohledech lepší soupeř. Ale budeme na Karvinou nyní ještě lépe připraveni.

Jozef Hanták st. - trenér HCB OKD Karviná: Prvních 15 minut utkání naši hráči dělali chyby v obraně, zejména na naší pravé straně. Potom se hra zlepšila, hráči začali plnit taktické pokyny, které jsme si dohodli před utkáním. To, spolu s dobrým výkonem Lefana vedlo ke snížení stavu do poločasu. Druhý poločas jsme začali velmi dobře. Hráči plnili co jsme si dohodli na taktické přípravě. Zlepšila se obrana a v útoku hráli dobře Vojta Petrovský spolu s Jožkou Hantákem. Byť měli oba v průběhu dne zvýšenou teplotu. V poslední čtvrtině jsme ale zase začali dělat chyby v obraně a poté co soupeř nasadil osobku na Petrovského jsme měli velké problémy se zakončením. Netřeba ale mladé hráče za chyby, které udělali zatracovat. Je to pro ně velká škola do budoucnosti.
Věřím, že je v našich silách Maribor v odvetě porazit potřebným rozdílem a postoupit tak dále.